MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleEurowizja 2017: Oto finaliści! Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2017?

Eurowizja 2017: Oto finaliści! Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2017?
E

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Telewizja Polska ogłosiła listę 10 uczestników, którzy wezmą udział w krajowych eliminacjach do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Finał selekcji odbędzie się 18 lutego br. w siedzibie TVP. Eurowizja 2017: Kto zawalczy o reprezentowanie Polski w widowisku?

Krajowe eliminacje do Eurowizji 2017 wzbudzają ogromne emocje już od wielu tygodni. Fani konkursu spekulowali o kolejnych wykonawcach, którzy mieli nadesłać swoje propozycje do TVP. Pierwotnie lista zgłoszeń miała zostać zamknięta 10 lutego. Tego dnia TVP ogłosiła, że termin nadsyłania propozycji potrwa dodatkowy tydzień.

REKLAMA

Ostatecznie do telewizji przesłano ponad 150 propozycji. Powołana przez TVP komisja jurorska wybrała spośród nich 10 finalistów, którzy zmierzą się ze sobą o reprezentowanie Polski podczas koncertu finałowego organizowanego 18 lutego.

Krajowe eliminacje 2017 – kto wystąpi?

Materiały promocyjne partnera

W finale Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2017 wystąpią następujący wykonawcy:

Martin Fitch – Fight for Us
Kasia Moś – Flashlight
Carmell – Faces
Agata Nizińska – Reason

Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless
Aneta Sablik – Ulalala

Rafał Brzozowski – Sky Over Europe
Małgorzata „Lanberry” Uściłowska – Only Human

Paulla – Chcę tam z Tobą być

Olaf Bressa – You Look Good

Kto wygra krajowe eliminacje i będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizja 2017? Koncert finałowy odbędzie się 18 lutego w Warszawie. Zwycięzcę wybiorą telewidzowie oraz jurorzy, którymi będą: Włodek Pawlik, Maria Sadowska, Krzesimir Dębski, Alicja Węgorzewska i Robert Janowski. Koncert finałowy poprowadzi Artur Orzech, wieloletni komentator Eurowizji.

W trakcie selekcji gościnnie na scenie wystąpią Doda, Olivia Wieczorek (reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2016) oraz Michał Szpak, reprezentant kraju podczas ubiegłorocznej Eurowizji.

62. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 i 13 maja w Kijowie dzięki wygraniu Jamali, reprezentantki Ukrainy w finale ubiegłorocznego widowiska.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA