Drake Artystą Roku 2016!

Drake
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Drake został uznany przez IFPI – Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego – najpopularniejszym artystą roku 2016. Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie liczby sprzedanych nagrań na świecie. Nagroda podkreśliła ogromny sukces jego czwartego albumu „Views”, który został wydany w ubiegłym roku.

Drake jest czwartym laureatem nagrody IFPI (Global Recording Artist of the Year Award) – jedynego takiego wyróżnienia, które odzwierciedla światowy sukces artysty na rynku nośników fizycznych i formatów cyfrowych, włączając pobrania i streaming.

Views jest pierwszym w historii albumem, który został odsłuchany ponad miliard razy w serwisie Apple Music, podczas gdy drugi singiel albumu, One Dance, jest pierwszym nagraniem odtworzonym miliard razy w Spotify.

Kolejne utwory: Pop Style, Controlla i Too Good również odniosły ogromny sukces na całym świecie.

Frances Moore, przewodnicząca IFPI, powiedziała: Cieszę się, że mogę uhonorować Drake’a jako Artystę Roku 2016. Jego sukces pokazuje, jak głęboko jego muzyka przemawia do szerokiej publiczności na świecie.

Światowy ranking najpopularniejszych artystów prezentuje szereg niezwykłych osobowości, a różnorodność i żywotność ich sztuki wiele mówi o stanie dzisiejszej muzyki.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele

Zobacz także

loading...
loading...
  • Dowiedz się więcej na temat:
  • Drake
PODZIEL SIĘ