REKLAMA
Home NEWSY Gwiazdy Posłuchaj, jak Bruce Springsteen śpiewa dla Harry’ego Pottera

Posłuchaj, jak Bruce Springsteen śpiewa dla Harry’ego Pottera

Bruce Springsteen z Clarence'em Clemonsem na CD
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Jakiś czas temu Bruce Springsteen ujawnił, iż napisał piosenkę do filmu o przygodach Harry’ego Pottera. Niestety, utwór nie został zaakceptowany. Teraz Boss zaprezentował niechciane nagranie.

– To była wielka ballada, nietypowa dla mnie, inna od tego, co zazwyczaj śpiewam – wspominał wcześniej Amerykanin.

Numer nosi tytuł “I’ll Stand By You Always” i nie bardzo zawiera odniesienia do filmów czy książek J.K. Rowling o Harrym Potterze, którego grał Daniel Radcliffe. Dość ponurego jak na propozycję dla młodych widzów kawałka można posłuchać poniżej.

Pisanie utworów do filmów nie jest niczym nowym dla Springsteena. Za “Streets of Philadelphia” z dramatu “Filadelfia” otrzymał Oscara i Złoty Glob, a tytułowa kompozycja z obrazu “Zapaśnik” (“The Wrestler”) przyniosła mu drugi Złoty Glob.

Bruce Springsteen to wielokrotny zdobywca Grammy. Na całym świecie sprzedał ponad 120 milionów płyt. Jego największe dzieła to “Born to Run” (1975) i “Born in the U.S.A.” (1984).

Ostatni longplay rockmana z New Jersey, “High Hopes”, ukazał się w styczniu 2014 roku. Wydawnictwo dotarło na 1. miejsce w kilkunastu krajach. Rok później pojawił się box “The Ties That Bind: The River Collection”.

https://soundcloud.com/sims89-1/12-ill-stand-by-you-always-2001-demo

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nas w aplikacji Google News!Exit mobile version