Artyści Sony Music na festiwalu Enea Spring Break 2017!

Enea Spring Break
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Do grona artystów, którzy zaprezentują się na tegorocznej edycji festiwalu Enea Spring Break dołączyli reprezentanci Sony Music: Percival Schuttenbach, Guova i Limboski! Kolejni artyści dołączyli do grona tych, którzy zaprezentują się podczas tegorocznej edycji festiwalu Enea Spring Break. Wśród nich znaleźli się m.in. folk-metalowa formacja Percival Schuttenbach, raperka Guova oraz reprezentant sceny alternatywnej, czyli Limboski.

Kolejna edycja imprezy Enea Spring Break odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22.04.2017. Percival Schuttenbach to czołowy przedstawiciel polskiej sceny folk-metalowej. Zespół określa siebie mianem pionierów gatunku New Wave of Polish Heavy Folk. Ich brzmienie to połączenie rocka z elementami folku, muzyki klasycznej oraz elektroniki. Ta muzyczna mieszanka, podczas występów live wzbogacona również o oryginalne instrumentarium, ciekawą scenografię i niezwykłe stroje, nadaje ich koncertom niepowtarzalnego wyrazu.

Od 1999 roku Percival Schuttenbach wydał 7 albumów i zagrał setki koncertów nie tylko w Polsce, ale również na najważniejszych zagranicznych festiwalach. Ich ostatnie wydawnictwo zatytułowane „Strzyga” ukazało się 7 października nakładem Sony Music i jest niejako podsumowaniem 18-letniej działalności zespołu. Muzycy z zespołu Percival Schuttenbach mają na swoim koncie współpracę z twórcami jednej z kultowych gier komputerowych. Jako poboczny projekt – Percival – stworzyli ścieżkę dźwiękową do gry „Wiedźmin” – ” The Witcher 3 – Wild Hunt”.

Guova to raperka, która w krótkim czasie narobiła ogromnego zamieszania na polskiej scenie hip-hopowej. Zdezorientowani odbiorcy (ale też i inni twórcy) nie do końca umieli zrozumieć, jak osoba bez wsparcia wielkiej wytwórni czy wielkich postaci z hiphopowego firmamentu, jest w stanie tak szybko osiągnąć sukces. To było w 2013 roku. Płyta „Headliner” ukaże się 24 lutego pod szyldem Sony Music Poland. Na płycie znajdziemy refleksyjne teksty, kontrowersyjne społeczne tematy, jak i luźne imprezowe przemyślenia. Wyrazistej, pewnej siebie, charyzmatycznej Guovie w trzech utworach towarzyszą goście – VNM rapuje w „Do domu”, 2sty w „Dead Muthafuckas”, a wokalistka Masia śpiewa w „Ratuj mnie”.

Limboski – aktywny na naszej alternatywnej scenie od kilku lat, a teraz wypływający na szerokie wody rynku fonograficznego. Po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Ostatnia płyta Limboskiego „W trawie. I inne jeszcze młode” zawiera esencję jego dotychczasowej twórczości po polsku oraz kilka nowych utworów. Na digitalowej wersji albumu, jako bonus track, znalazła się również zaskakująca przeróbka przedwojennego przeboju „Ta ostatnia niedziela”.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele