Carlos Santana: Beyoncé nie jest prawdziwą wokalistką

Beyoncé Beyonce
Beyoncé fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Carlos Santana wie, dlaczego to Adele, nie Beyoncé zdobyła Grammy za album roku. Jego zdaniem, Amerykanka nie jest prawdziwą wokalistką.

– Sądzę, że Adele wygrała, dlatego, że naprawdę potrafi śpiewać – powiedział gitarzysta w rozmowie z Australian Associated Press.

– Z całym szacunkiem dla naszej siostry Beyoncé. Jest piękną kobietą, na którą chce się patrzeć, ale to rodzaj muzycznego modelingu. Muzyka, do której dobiera się suknię. Nie jest wokalistką w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Z całym do niej szacunkiem. Adele jest taką wokalistką. Nie ma ze sobą tancerzy, rekwizytów. Po prostu wchodzi na scenę i śpiewa piosenkę. I to wszystko. Dlatego to ona wygrywa.

Przypomnijmy, że odbierając Grammy z album roku, Adele powiedziała, że nie może przyjąć nagrody, gdyż ta należy się Beyoncé.

Angielka zdobyła podczas ostatniej ceremonii 5 nagród Grammy, Beyoncé opuściła galę z 2 statuetkami.

Adele ma na koncie trzy długogrające dzieła “19” (2008), “21” (2011) i “25” (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Oznacza to, iż krążek “25” kupiło 10 milionów Amerykanów. Za przebój “Skyfall” do tak samo zatytułowanego filmu o przygodach Jamesa Bonda wokalistka otrzymała Oscara, Złoty Glob i Grammy.

W ciągu blisko 20 lat na scenie Beyoncé sprzedała ponad 100 milionów albumów jako solistka i 60 milionów z Destiny’s Child. Jej ostatni longplay “Lemonade” miał premierę 23 kwietnia 2016 roku.

Carlos Santana to jeden z największych gitarzystów wszech czasów. Na koncie ma 10 nagród Grammy i 3 statuetki Latin Grammy. Wylansował przeboje “Black Magic Woman”, “Oye Como Va”, “Samba Pa Ti”, “Maria Maria”, “Corazón Espinado” i “Smooth”.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele