Jean-Michel Jarre wystąpi w Trójmieście i Krakowie

Jean-Michel Jarre
Jean-Michel Jarre fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Jean-Michel Jarre wraca do Polski z kolejnymi widowiskowymi koncertami. 8 lipca zagra w Ergo Arenie Gdańsk/Sopot a 9 lipca w Tauron Arenie Kraków.

Jean-Michel Jarre znany jest z oszałamiających efektów wizualnych stosowanych przy użyciu najnowocześniejszych technologii, które obejrzały miliony ludzi na całym świecie.

Niezwykłe show to świetna okazja, aby po raz kolejny przeżyć wciągającą, muzyczną podróż z Jarre’em prezentującym zarówno zupełnie nową muzykę ze swojego dwuczęściowego albumu “Electronica”, jak i klasyczne utwory z krążków takich jak “Oxygene” czy “Equinoxe”.

Francuz słynie z niezwykłych występów. Pobił rekord Guinnessa za 2,5 milionową widownię, która zgromadziła się w dzielnicy La Défense w Paryżu. Następnie pobił swój własny rekord w Moskwie, gdzie zagrał dla ponad 3,5 miliona ludzie z okazji 850 rocznicy powstania miasta.

40 lat po ogromnym sukcesie „Oxygene” oraz 20 lat od premiery kolejnej jego części „Oxygene 7-13” Jean-Michel Jarre dopełnił trylogię albumem „Oxygene 3” zawierającym siedem nowo skomponowanych i nagranych utworów. Zamiarem artysty nie było cofniecie się w czasie, ale zaktualizowanie swojego kultowego dzieła.

– Pierwszy „Oxygene” zrobiłem na ośmiościeżkowym magnetofonie z nielicznymi instrumentami – mówi Francuz.

– Takie minimalistyczne podejście starałem się zachować również w „Oxygene 3.” Niektóre fragmenty są zbudowane wokół jednego lub dwóch elementów, tak jak w pierwszej części.

Zestaw promuje „Oxygene 17”, do którego zrealizowano innowacyjny teledysk. Wideo można obejrzeć poniżej.

Bilety będą dostępne od piątku 17 lutego na LiveNation.pl.

ZOBACZ TELEDYSK
JEAN-MICHEL JARRE – OXYGENE, PT. 17

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele

Zobacz także

loading...
loading...
PODZIEL SIĘ