Eurowizja 2017: Rafał Brzozowski nagrał piękną piosenkę pt. “Sky over Europe”

Rafał Brzozowski koło fortuny
Rafał Brzozowski fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Rafał Brzozowski to jeden z najzdolniejszych muzyków swojego pokolenia, wokalista i instrumentalista, który potrafi porwać tłumy, prezentuje piękną, melancholijną piosenkę „Sky Over Europe”.

Rafał Brzozowski do tej pory ma na koncie choćby takie przeboje, jak “Tak blisko” i “Nie mam nic”, które śpiewały tysiące fanów na jego koncertach.

Z kompozycją “Sky over Europe” artysta weźmie udział w Krajowym Finale Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się już 18 lutego.

Słowa do piosenki “Sky Over Europe” napisał legendarny tekściarz Marek Dutkiewicz, mający na koncie współpracę między innymi z Lombardem, Budką Suflera, Kombi, Lady Pank, czy Ewą Farną. Autorem muzyki jest Marcin Kindla, współpracownik choćby wspomnianej Ewy Farny, Donia, Piotra Kupichy, czy Tomasza Luberta.

Nagrany przez Brzozowskiego cover słynnej piosenki zespołu Ziyo “Magiczne słowa”, przyczynił się do sukcesu telewizyjnej produkcji “Rolnik szuka żony”. “Sky Over Europe” zapowiada się kolejny hit w dorobku Rafała!

Mając 10 lat, zaczął grać na gitarze i pianinie. Równie wielką miłością, co muzykę, obdarzał sport. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a na koncie ma brązowy medal mistrzostw Polski w zapasach.

W 2002 roku wziął udział w programie “Szansa na sukces”, w którym zdobył wyróżnienie. Śpiewał w zespołach K. Martin, Emigranci i Mono. Karierę na własny rachunek rozpoczął w 2011 roku od wydania singli “Nie mam nic” oraz “Na dobre masz zawsze mnie”. Ten ostatni pojawia się na napisach końcowych serialu “Na dobre i na złe”.

W 2012 roku ukazał się kolejny singel Rafała “Tak blisko”. Stał się wielkim przebojem, podobnie jak tak samo zatytułowana debiutancka płyta Rafała Brzozowskiego, która osiągnęła status platynowy. Dzięki wspomnianej piosence artysta otrzymał nagrodę ESKA Music Awards w kategorii “Przebój lata”. Brał udział w programie “Taniec z gwiazdami”.

Rafał Brzozowski

W 2015 roku ukazała się płyta Rafała Brzozowskiego nagrany z legendą polskiej muzyki, Janem Borysewiczem. Rok później na rynek trafił album “Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy”, na którym znalazły się interpretacje utworów m.in. z repertuaru Andrzeja Rybińskiego, Krzysztofa Krawczyka, Marka Grechuty oraz Ewy Bem.

Gościnnie występują na nim Irena Santor, Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Szroeder, Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąssowski i Matt Dusk.

POSŁUCHAJ SINGLA
RAFAŁ BRZOZOWSKI – SKY OVER EUROPE

Tekst piosenki
Rafał Brzozowski – Sky Over Europe
Here I standing all alone
and I know this is really the last goodbye
last goodbye
I will call you on the phone
Just to tell you please
Please don’t you cry
don’t you cry
is not easy to get out
when in my dream I’m gonna win
lucky
is not easy to break life
is not easy yes I know
but it’s over
can’t you see
over Europe the sky is burning?
welcome to our land of milk and honey
yes, we’re open
but invitation are fading
night is cold
and the morning isn’t coming
I will…
Waiting
Every men are ready
God is money
God is money
Let we become gentle
Farewell through the darkness
We’re running /2x
can’t you see
over Europe the sky is burning?
welcome to our land of milk and honey
yes, we’re open
but invitation are fading
night is cold
and the morning isn’t coming

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele