MUZOTAKTPolecamyJazzpospolita: „Cieszymy się, że warszawska publiczność będzie mogła usłyszeć nowy materiał właśnie w Stodole”

Jazzpospolita: „Cieszymy się, że warszawska publiczność będzie mogła usłyszeć nowy materiał właśnie w Stodole”
J

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

26 marca w klubie Stodoła wystąpi Jazzpospolita! Formacja założona w 2009 roku jest jednym z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie muzycznej. W marcu ukaże się nowy album zespołu zatytułowany „Humanizm”.

Koncert poprzedzi występ szwedzkiej grupy Water Boogie System.

REKLAMA

 

Już 26 marca wystąpicie w Klubie Stodoła. Jaki materiał zaprezentujecie w trakcie tego wieczoru? Czy będą dominowały utwory z najnowszej płyty?

Materiały promocyjne partnera

Jazzpospolita: Zagramy głównie nowy materiał, ale na pewno nie zabraknie utworów z płyty „Jazzpo!”.

Koncert w Stodole będzie specjalny, ponieważ po raz pierwszy zagramy na żywo piosenki nagrane z Pauliną Przybysz i Noviką. Ponadto planujemy też niespodziankę z udziałem naszych gości ze Szwecji – zespołu Water Boogie System.

Jak wyglądała praca nad albumem “Humanizm”. Wasze dotychczasowe brzmienie to połączenie jazzu, post-rocka i elektroniki. Czy na najnowszym krążku będziemy mogli usłyszeć właśnie takie brzmienia?

Jazzpospolita: Utwory na płytę „Humanizm” powstawały dosyć długo, stworzyliśmy i nagraliśmy więcej materiału niż może się zmieścić na płycie. Najnowszy album jest w pewnym sensie kontynuacją koncepcji muzycznej z „Jazzpo!”.

Zrezygnowaliśmy z elektroniki, postawiliśmy na brzmienie naszych koncertowych instrumentów. Samo nagranie odbyło się w starym, odosobnionym dworku, którego atmosfera udzieliła się nam w trakcie sesji. Potrzebowaliśmy tego skupienia, ciszy i pobycia razem bliżej natury.

Jak wiemy, w pracy nad krążkiem wzięli udział także goście specjalni. Długo zastanawialiście się nad tym, kogo zaprosicie do współpracy?

Jazzpospolita: Chwilę to trwało. Bardzo cieszymy się, że to właśnie Paulina i Kasia (Novika) zaśpiewały na płycie i naprawdę jesteśmy zadowoleni z końcowego efektu. Obie są nie tylko ciekawymi, charakterystycznymi postaciami, których twórczość dobrze znamy, ale też fajnymi, ciepłymi osobami – współpraca przebiegała w miłej, fajnej atmosferze.

Czy fakt, że wystąpicie w kultowym klubie Stodoła ma dla Was szczególne znaczenie?

Jazzpospolita: Na koncerty w Stodole chodziłem od połowy lat 90-ych, kiedy nie myślałem jeszcze o zakładaniu swojego zespołu, a tym bardziej o graniu w Stodole (Stefan – basista Jazzpospolitej). Granie w klubie z taką tradycją to oczywiście duża przyjemność, także cieszymy się, że warszawska publiczność będzie mogła usłyszeć nowy materiał właśnie w Stodole.

Rozmawiała: Agnieszka Wawrzyniak

Jazzpospolita

Zespół Jazzpospolita wydał dotychczas pięć albumów i zagrał około 300 koncertów w Polsce i Europie (Anglia, Niemcy, Rosja, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Szwecja, Dania, Belgia, Szkocja).

Promując ostatni album „Jazzpo!” grupa zagrała także dwutygodniową trasę w Chinach, występując między innymi na festiwalach Beijing Nine Gates i Shenzhen Oct Loft. Owocem podróży po Chinach był wydany na jesieni 2016 album Jazzpo! Live Made in China – pierwszy album koncertowy w historii zespołu.

Działając przez siedem lat w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki.

Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z różnych pokoleń i kręgów. Zespół z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych (London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival) i popowo-rockowych (Open’er, Męskie Granie).

Występ Jazzpospolitej poprzedzi support ze Szwecji – grupa Water Boogie System. Formacja zaprezentuje piękne, liryczne piosenki uzupełnione free jazzową improwizacją, echami tradycji oraz noise’u.

BILETY:
Przedsprzedaż – 35,00 zł
W dniu koncertu – 45,00 zł

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA