MUZOTAKTPolecamyDistinct Way - "Żyjemy w trudnych i nieprzewidywalnych czasach, jednocześnie czasach niesamowitych możliwości"

Distinct Way – “Żyjemy w trudnych i nieprzewidywalnych czasach, jednocześnie czasach niesamowitych możliwości”
D

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Żyjemy w trudnych i nieprzewidywalnych czasach, jednocześnie czasach niesamowitych możliwości. Chcemy dzielić się naszymi odczuciami i przemyśleniami na temat tego co dzieje się wokół nas. Przypominamy wszystkim, że jesteśmy ludźmi, myślimy i podejmujemy decyzje i że wszystko zależy od nas. Dzielenie się tym przez muzykę jest naszym naturalnym wyborem, bo to ono płynie w naszych żyłach – tak mówią o sobie muzycy z zespołu Distinct Way, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać.

Distinct Way swoimi twórczymi korzeniami sięga tak naprawdę przełomu lat 80-tych i 90-tych – zgadza się?

REKLAMA

Tak. Jesteśmy grupą przyjaciół znających się od wielu lat. We wczesnych latach 90-tych braliśmy czynny udział w rozmaitych projektach muzycznych. Po bardzo długiej przerwie na nowo połączyliśmy swoje siły i we wrześniu 2015 postanowiliśmy założyć zespół. Po tygodniu rozpoczęliśmy próby w dwuosobowym składzie z Daderem na gitarze i wokalu oraz Matim na basie. W ciągu miesiąca do składu dołączyli Robson na drugiej gitarze i młody, ale doświadczony perkusista Orzeł kompletując tym samym cały skład zespołu. Nasze pierwsze wrażenia z tego co tworzyliśmy, przywoływały nam metalowe kapele z lat 80-tych i początku 90-tych, których w większym i mniejszym stopniu byliśmy (i jesteśmy) fanami. Ciężkie melodyjne riffy i wpadające w ucho dźwięki, to część naszej muzy. W ciągu sześciu miesięcy stworzyliśmy kilka utworów, które spodobały się nam i szerokiemu gronu naszych przyjaciół i znajomych. Postanowiliśmy wejść do studia i je nagrać.

Uważacie, że obecne czasy na rynku muzycznym to dobry moment na powrót do korzeni mocnego grania?

Materiały promocyjne partnera

My tego tak nie postrzegamy, dla nas zawsze jest dobry czas na robienie tego, co w nas siedzi. Pytanie jak będzie to odebrane. Jesteśmy „Distinct Way”, gramy to co czujemy i chcemy się tym z Wami dzielić.

We wrześniu minionego roku wydaliście nową płytę. Pierwszy kurz po premierze już chyba opadł – jak krążek został przyjęty przez słuchaczy? Krytykę?

Płyta została oficjalnie wydana 6 września 2016. Po wydaniu albumu, płyta CD trafiła do sprzedaży u naszego partnera firmy pomix.net, znajdziecie nas również na popularnych portalach muzycznych. Na dzień dzisiejszy nie „dopływa” do nas fala krytyki na temat muzyki, raczej same pozytywne opinie. W tym roku planujemy więcej koncertów, więc pojawi się na pewno więcej komentarzy na nasz temat.

Gdzie i jak długo powstawał nowy krążek? Kto zajmował się jego produkcją i jak oceniacie efekt końcowy?

W czerwcu i lipcu 2016 roku zarejestrowaliśmy materiał w HZ Studio w Zielonce pod okiem Mariusza Konika i Roberta Wawro. Robert wystąpił gościnnie w utworze Mad Soul. Chłopaki bezpośrednio zajęli się nagraniem jak i mixem oraz masteringiem. Otrzymali od nas jedynie wskazówki dotyczące kierunku oraz brzmienia. Efekt końcowy oceńcie sami 😉

Ubiegły, 2016 rok, był dla Was ważny nie tylko z powodu wydania płyty. Udało Wam się także przejść kolejne etapy festiwalu Emergenza. Czy nadal walczycie tam o podium?

Tak ubiegły rok był dla Nas ważny i przełomowy. Podjęliśmy wiele decyzji dotyczących zespołu, naszej muzyki, jak i planów na przyszłość. Nie ukrywamy, że ważny dla nas był występ w eliminacjach Festiwalu Emergenza na którym zostaliśmy pozytywnie odebrani przez publiczność. Zakwalifikowaliśmy się do półfinałów i wystąpimy w kolejnym etapie już w marcu 2017. Kolejne koncerty wkrótce.

Jak wygląda Wasza aktywność koncertowa – gdzie będzie można posłuchać Was na żywo w najbliższym czasie?

W tym roku planujemy wzmocnić naszą aktywność koncertową. Już mamy za sobą bardzo udany gig zagramy wspólnie z zespołami The Kroach i Aquilla w Warszawie. Pozostałe terminy koncertów można śledzić na naszej stronie www.distinct-way.com oraz na naszym profilu na www.facebook.com/DistinctWay.DW

To prawda, że jeszcze w bieżącym roku chcecie wydać nową płytę?

Jesteśmy w trakcie zgrywania nowego materiału, którego m.in. będziecie mogli słuchać na żywo podczas naszych koncertów. Sporadycznie na próbach uchylamy rąbka tajemnicy podczas transmisji LIVE na naszym profilu FB. Śledźcie nas ;-)Nie chcemy obiecywać kolejnej płyty w tym roku, ale zobaczymy co pokaże nam życie 😉

Gdzie na bieżąco można sprawdzać Waszą muzykę i bieżącą aktywność?

Do słuchania zapraszamy na najpopularniejsze portale muzyczne iTunes, Spotify itp. Płytę można kupić w wersji CD u naszego partnera na www.pomix.net

Do śledzenia naszej bieżącej aktywności zapraszamy na nasz profil www.facebook.com/DistinctWay.DW oraz www.youtube.com/DistinctWay

Na koniec poprosimy o wskazanie utworu, który nasi czytelnicy będą mogli posłuchać po lekturze rozmowy. 

Polecamy „Czas Decyzji” oraz odsłuchanie całej płyty. Zapraszamy na koncerty oraz do komentowania naszych aktywności.

Dziękujemy i pozdrawiamy!

POSŁUCHAJ SINGLA
DISTINCT WAY – CZAS DECYZJI

Tekst piosenki
Distinct Way – Czas Decyzji
Jeszcze jeden ciężki dzień,
nie powstrzyma tego nic, czas nieszczęścia zbliża się
Tak jak życia ciężki los
Nie zwiastuje dobrych dni, w bólu gaśnie płomień.
Cierpią wszyscy wokół nas,
zatrzymajcie jatki, TO zaczyna rządzić.
Do góry głowa,
Wysoko i dumnie
Coś dotarło, było późno
Czas decyzji minął dawno
Trzeba płacić, za to bagno
Ktoś, gdzieś głowę stracił już
Czy jest dobra, czy jest zła
Ktoś na klatę przyjął to,
Ktoś się cieszy a ty cierpisz
Górą jest jedynie ON.
Wszystko w twoich rękach jest,
Nie daj wydrzeć tego, co nadzieje daje nam.
Jeden mały dobry gest,
jeden krok, otwarcie drzwi, odwaga zmienia wszystko.
ON jest słaby a twardziela gra, nie daj mu zjeść a zgnije sam
Zobaczysz jakie to łatwe jest.
Do góry głowa,
Wysoko i dumnie
Coś dotarło, było późno
Czas decyzji minął dawno
Trzeba płacić, za to bagno
Ktoś, gdzieś głowę stracił już
Czy jest dobra, czy jest zła
Ktoś na klatę przyjął to,
Ktoś się cieszy a ty cierpisz
Górą jest jedynie ON.

 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA