MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleHey, Łąki Łan, Xxanaxx i Bownik na Olsztyn Green Festival 2017!

Hey, Łąki Łan, Xxanaxx i Bownik na Olsztyn Green Festival 2017!
H

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

12 i 13 sierpnia w Olsztynie zagrają też Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx i inni. Już po raz czwarty fani najlepszej polskiej muzyki popularnej spotkają się na Olsztyn Green Festival.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie – na terenie plaży miejskiej w CRS „Ukiel”, w weekend 12 i 13 sierpnia, odbędzie się mnóstwo koncertów, spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny.

REKLAMA

Znamy sześć zespołów i artystów, którzy zagrają w tym roku na Olsztyn Green Festival. To Hey, Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx i Bownik.

Hey – to prawie ćwierć wieku nagrywania, koncertów, mnóstwo nagród i jedenaście płyt, bez których nie sposób wyobrazić sobie współczesnej polskiej muzyki. – Najnowsza, „Błysk”, jest jak zawsze inna od poprzednich, ale równie w swojej intymności i szczerości uniwersalna. Ponadpokoleniowa, tak w tekstach, jak i w muzyce – napisał o albumie Łukasz Kamiński z „Co Jest Grane 24”. Hey za album „Błysk” został nominowany do Fryderyków w trzech kategoriach: utwór roku (dla “Prędko, prędzej”), album roku – rock i teledysk roku (dla wideoklipu „Błysk”).

Materiały promocyjne partnera

Ten Typ Mes – raper i producent muzyczny na Olsztyn Green Festival zagra zapewne materiał ze swojej najnowszej płyty pt. „Ała”. Na scenie swobodnie miesza rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Album „Ała” zdobył nominację do Fryderyków w kategorii album roku – hip hop.

Fisz Emade Tworzywo – prekursorzy miękkiego brzmienia w polskim hip-hopie. Stale eksperymentują starając się jednak, by ich wynalazki łączyła wysoka jakość. Za ostatnią płytę „Drony” zostali nominowani do Fryderyków w kategorii album roku – alternatywa.

Łąki Łan – Pełna szaleństwa funkowa petarda, która wybucha w każdym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to mały klub czy wielka plenerowa impreza – napisał o zespole Łukasz Kamiński z „Co Jest Grane 24”. Łąki Łan, świeżo po jesiennej premierze czwartej płyty „Syntonia”, to koncertowi wyjadacze, których koniecznie trzeba zobaczyć w akcji. Ich płyta została nominowana do Fryderyków w kategorii album roku – alternatywa.

Xxanaxx – czyli duet Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski. To jedna z czołowych grup na polskiej scenie alternatywnego elektronicznego popu. To właśnie polskojęzyczny repertuar jest największym zaskoczeniem jakie przynosi album „FWRD” Xxanaxxu, nominowany do Fryderyków w kategorii album roku – elektronika.

Bownik – warszawskie trio, określające swoją muzykę jako „vegan disco”. To odkrycie szeroko pojętej sceny alternatywnej. Trudno jednak precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują. W 2016 roku wydali album „Bownik”.

Olsztyn Green Festival to festiwal, na którym posłuchać można tego, co w polskiej muzyce najlepsze. A to wszystko na terenie pięknej plaży miejskiej w Olsztynie nad jeziorem Ukiel. Organizatorzy adresują wydarzenie do tych, którzy – oprócz dobrej muzyki – cenią sobie też piękno natury oraz zdrowy styl życia.

Na 3. edycji Olsztyn Green Festival gościło ponad 25 tysięcy osób, które w efektownej scenerii mazurskiej przyrody słuchały najciekawszych brzmień 22 artystów i zespołów polskiej sceny muzycznej.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Marta Opisuje

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA