14 listopada na Noise Stage w warszawskim Klubie Progresja wystąpi grupa Caspian. Zespół będzie promować nowy album “Dust & Disquiet”, którego premierę zaplanowano na 25 września.

Pierwszym ujawnionym utworem z krążka jest “Sad Heart Of Mine”. Zespół założony jesienią 2003 w Stanach Zjednoczonych. O grupie zrobiło się głośno dwa lata po powstaniu, kiedy udało się jej związać z Dopamine Records dzięki temu wyszła debiutancka EP-ka “You Are The Conductor”.

Ich pierwsza płyta “The Four Trees” została uznana post-rockowym albumem 2007 roku przez The Silent Ballet. Wydana dwa lata później druga płyta “Tertia” oraz trasy z Red Sparowes i God Is An Astronaut pozwoliły grupie na stałe dołączyć do światowej czołówki gatunku.

Na kolejnej płycie “Waking Season” (post-rockowy album 2012 roku według Spin Magazine) – zespół skierował się w stronę lżejszych brzmień. Zapowiadany na wrzesień 2015 roku album “Dust & Disquiet” będzie bardziej różnorodny.

Grupa wciąż szuka nowych środków wyrazu. Przy nagraniach muzycy korzystali m.in. z waltorni, a także zaprosili do studia kwartet smyczkowy. Urozmaici to styl zespołu, w którym obecne są mocne gitarowe riffy, eteryczne melodie i elementy elektroniki.

Od 2005 roku zespół zagrał blisko 700 koncertów na 3 kontynentach, odwiedzając ponad 30 państw. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce – ostatni raz w wypełnionej po brzegi Hydrozagadce w styczniu 2014 roku.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!