MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyAnathema na trzech koncertach w Polsce

Anathema na trzech koncertach w Polsce
A

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

W czerwcu ukaże się “The Optimist”, jedenasta płyta lubianej w Polsce grupy Anathema. Niespełna pół roku później, w listopadzie, kapela przyjedzie do naszego kraju promować dzieło. Jako gość specjalny pojawi się Alcest.

Tytuł nowego albumu Anathemy może posłużyć również jako określenie niezwykłego podejścia członków sekstetu z Liverpoolu do pracy i procesu artystycznego, któremu są wierni od założenia grupy w 1990 roku.

REKLAMA

Rozwijali się nieustannie, pokładając nadzieję w przyszłości – od chwili porzucenia sceny undergroundowej, do której powstania walnie się przyczynili po zachwyt, który budzą na świecie swoim nie uznającym żadnych granic post-progresywnym rockiem alternatywnym.

Gitarzyści bracia Daniel i Vincent Cavanagh, perkusista John Douglas, jego młodsza siostra, wokalistka Lee Douglas, basista Jamie Cavanagh (brat-bliźniak Vincenta) i klawiszowiec/perkusista Daniel Cardoso mają wielki dar – sugestywna, działająca na wyobraźnię muzyka spływa im spod palców, a oni sami stawiają sobie za cel, by nie spełniać niczyich oczekiwań.

Materiały promocyjne partnera

Choć wczesne albumy uznawano za klasyki, zespół porzucił cięższe korzenie na rzecz muzyki niekoniecznie lżejszej, lecz bogatszej w emocje, która docierała prosto do serc słuchaczy.

“Alternative 4” (1998), “Judgement” (1999), “A Fine Day To Exit” (2001) i “A Natural Disaster” (2003) to okres odważnych eksperymentów w karierze grupy trwający do czasu, gdy album “We’re Here Because We’re Here” ugruntował jej pozycję jako jednego z najlepszych post-progresywnych zespołów na świecie.

Po wielokrotnie nagradzanym albumie “Weather Systems” z 2012 roku i urzekającym “Distant Satellites” z 2014, zespół powraca z jedenastą płytą w swoim dorobku. “The Optimist” to chyba najbardziej mroczna, najbardziej ambitna i nieoczekiwana muzyka, jaką przyszło mu zaprezentować.

– Chyba można powiedzieć, że album jest na wpół autobiograficzny, bo tym razem wykorzystaliśmy wymyślonego bohatera, Optymistę – mówi Daniel Cavanagh.

– Włożyliśmy w niego dźwięki, uczucia, a przede wszystkim nasze nadzieje i obawy. Tym razem zacząłem też pisać, korzystając z inspiracji wizualnej, a kiedy John wpadł na pomysł, by napisać jakąś historię, wyszedłem od “A Fine Day To Exit”. Wspaniałe piosenki Vincenta i Johna doskonale się w nią wpasowały… podczas pisania materiału byliśmy jednością.

Oto harmonogram koncertów:
12 listopada – Warszawa, progresja, 20:00
13 listopada – Gdańsk, stary maneż, 20:00
14 listopada – Poznań, Hala MTP2, 20:00

Bilety w sprzedaży na Rockserwis.pl oraz w punktach i na stronach Ticketpro.pl i Eventim.pl.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Ozonowanie Warszawa

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA