Latające Pięści prezentują nowy singiel pt. „Walec Wszchświata”

Latające Pięści
Latające Pięści fot. Paweł Czarnecki © Wszelkie prawa zastrzeżone

„Walec Wszchświata” to druga już opublikowana w 2017 roku nowa kompozycja warszawskiej grupy Latające Pięści. W lutym ukazał się utwór „Korpokrólewna”, który od kilku tygodni jest na playliście radiowej Czwórki.

Zespół Latające Pięści tak opisuje utwór „Walec Wszechświata”: „Zmniejsza się obszar wolnego pełzania, a jedyne co możesz zrobić to przestać się ruszać i obserwować jak to wszystko się kończy. Zawieszony w bezruchu, z bierności czyni swoją siłę. Ta cywilizacja musi w końcu upaść”.

Grupa powstała w lutym 2011 roku, w Warszawie. Pierwszy koncert zagrali 1 lutego 2012, a w tej chwili mają ich na koncie ponad siedemdziesiąt, głównie w stolicy, ale również w Krakowie, Puławach i Świnoujściu, gdzie biorąc dwukrotnie udział w festiwalu FAMA, zdobyli nagrodę Tryton dla największej osobowości artystycznej w 2012 roku i wyróżnienie „Dostaliby nagrodę, gdyby w zeszłym roku nie dostali Trytona” w roku kolejnym.

Również w 2013, teledysk do utworu „Meat Me At The Love Parade” zrealizowany przez Pawła Czarneckiego, zdobył Grand Prix na Festiwalu Filmowe Zwierciadła w Ostrołęce i nominację do Nagrody Yach w kategorii Innowacja.

W maju 2014 roku zespół zdobył główną nagrodę na Nowodworskim Festiwalu Rockowym. Później wystąpili w Gnieźnie, Aleksandrowie Kujawskim, Lublinie, Gdańsku na Fląder Festiwal, Jarocinie w ramach konkursu zespołów, Kazimierzu Dolnym na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi,  Sopocie na festiwalach Heroes Of Vintage i Sopot Fringe, oraz w Poznaniu na Spring Break, a także na wspólnych koncertach z takimi zespołami jak Super Girl Romantic Boys, Dick4Dick, Kinsky czy Masturbator. W lipcu 2015 roku zespół wypuścił w eter minialbum zatytuowany „Maksisingiel”.

Swoją muzykę określają jako progresywny punk lub ekstremalny pop a sami o sobie piszą:

„Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU! To że spotkaliśmy się gdzieś kilka lat temu to tylko określenie miejsca w czasie. Jesteśmy poza czasem. Jesteśmy poza gatunkami muzycznymi. Gdyby nas nie było, trzeba było by nas wymyślić. Jest nas trzech, a to święta cyfra. Każdy z nas jest inny, a to świetna zaleta. Naszym językiem atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści.”

Zespół tworzą:

Michał Głowacki – śpiew, wuwuzela, elektronika, harmonijka ustna, gitara basowa (wokalista So Slow, członek duetu Kapitan Planeta, twórca projektu Jawnogrzesznica,  aktor – członek m.in. grupy Ab Ovo i chóru Requiemaszyna),
Paweł Kowalski – perkusja, śpiew (kiedyś basista Stop Mi!, obecnie członek zespołów: Administratorr Electro, Catster i Casma),
Mateusz Urbański – gitara basowa, śpiew (członek zespołów i projektów: DACH, Truchło Wolanda, Kapitan Planeta).

POSŁUCHAJ SINGLA
LATAJĄCE PIĘŚCI – WALEC WSZECHŚWIATA

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Sprzątanie po zmarłym Bydgoszcz

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!