MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyJubileuszowa reedycja legendarnego "Sierżanta Pieprza" The Beatles

Jubileuszowa reedycja legendarnego „Sierżanta Pieprza” The Beatles
J

REKLAMA
REKLAMA

Legendarna płyta „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” zespołu The Beatles kończy w tym roku 50 lat. Z tej okazji fani doczekają się wyjątkowego wznowienia dzieła z 1967 roku.

Jubileuszowy album The Beatles trafi do sprzedaży w odświeżonej wersji z nowymi miksami, w przestrzennym dźwięku stereo 5.1, poszerzony o wcześniej niepublikowane sesje nagraniowe, materiały wideo, a to wszystko w specjalnym opakowaniu. Premierę wyznaczono na 26 maja.

– To szalone, że 50 lat później wspominamy ten projekt z takim sentymentem a wręcz podziwem, że 4 chłopaków, świetny producent i jego inżynierzy stworzyli takie dzieło sztuki – opowiada Paul McCartney w swoim świeżo napisanym wstępie do „Sgt. Pepper” Anniversary Edition.

REKLAMA

– Wydaje mi się, że „Sgt. Pepper” uchwycił klimat panujący w tamtym roku i pozwolił wielu ludziom rozpocząć wszystko od nowa – dodaje Ringo Starr.

Poza niepublikowanymi nagraniami, fani doczekają się również zremasterowanej wersji dokumentu „The Making of Sgt. Pepper”.

Z okazji Record Store Day, 22 kwietnia wydane zostaną specjalne, limitowane 7-calowy winyle z singlami „Strawberry Fields Forever” i „Penny Lane,” jako jedne z pierwszych utworów zarejestrowanych podczas sesji nagraniowych „Sgt. Pepper”, które zaczęły się w listopadzie 1966 roku. Zamiast czekać na premierę całego albumu, utwory zostały wydane jako single w lutym 1967 roku. Piosenki były swoistym łącznikiem między wydanym w sierpniu 1966 roku albumem Revolver a krążkiem „Sgt. Pepper”, który premierę miał 10 miesięcy później.

Album „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” oryginalnie ukazał się 1 czerwca 1967 roku.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » usuwanie zapachów

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA