Feist: Kolejna odsłona z nadchodzącego albumu “Pleasure”!

Feist -

Piosenka „Century” to już druga odsłona z długo oczekiwanego wydawnictwa artystki. Premiera Feist „Pleasure” już 28 kwietnia!

„Pleasure” opowiada o sekretach i wstydzie, o samotności i delikatności, o opiece i zmęczeniu i jest w swej esencji analizą samoświadomości.

Jako czwarty pełnowymiarowy album od kanadyjskiej piosenkarki “Pleasure” nawiązuje do ciepłego naturalizmu zapoczątkowanego w albumie Metals.

Album jest najbardziej stanowczy i wyzywający w dotychczasowej karierze artystki. Czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy Feist daje w nim pokaz swojego niespotykanego kunsztu muzycznego.

“Pleasure” jest zarówno boleśnie osobiste i niewiarygodnie otwarte, wysublimowane i anarchiczne, czarujące i druzgocące. Nagrany w przeciągu trzech miesięcy album został wyprodukowany wspólnie przez Feist i wieloletnich współpracowników artystki, Renaulda Letanga i Mocky’ego.

Już od pierwszych sekund “Pleasure” udowadnia, że Feist nie ugięła się pod presją oczekiwań. Dynamiczny album pełen jest różnych tekstur, barwa głosu i tempo naprzemiennie się zmieniają balansując między niepokojącym i hipnotycznym nastrojem.

W efekcie “Pleasure” jest starciem pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi siłami oraz opowieścią, jak wpływają one na budowanie relacji między ludźmi. Punkowe korzenie Feist mieszają się z innymi gatunkami – folkiem, bluesem, czy soulem.

Pleasure ukazuje Feist jako artystkę totalną i opanowaną. Pochodząca z Nowej Szkocji Leslie Feist rozpoczęła przygodę z muzyką w młodzieżowych chórach, by jako 15-latka dołączyć do punkowego zespołu Placebo. Po epizodzie na gitarze rytmicznej w kanadyjskim zespole indie-rockowym By Divine Right, Feist związała się z zespołem Peaches, z którym wydała debiutancki album. W tym samym czasie zaczęła grać z kultowym już w niektórych kręgach Broken Social Scene.

W 2004r. Feist zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych solowym albumem “Let It Die” promowanym przez singiel „Mushaboom”. Nagranie przyniosło artystce nagrodę JUNO dla Najlepszego Alternatywnego Albumu Rockowego, Najlepszego Nowego Artysty oraz uznanie wśród krytyków. Następca z 2007 roku, album The Reminder trafił w Stanach na listę top 20, zgarniając przy tym pochlebne opinie mediów. Pochodzący z albumu przebój „1234” rozszedł się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na świecie!

Po kilkuletniej przerwie, podczas której Leslie współpracowała przy tworzeniu filmu dokumentalnego „Look at What the Light Did Now” opowiadającego o pracy nad płytą The Reminder oraz związanej z nią trasie koncertowej, Feist wróciła z albumem Metals w 2011 roku. Album okazał się największym sukcesem na listach przebojów, z miejsca trafił do pierwszej dziesiątki amerykańskiego tygodnika Billboard oraz został okrzyknięty mianem Albumu Roku przez New York Times’a.

Na konto artystki trafiły kolejne statuetki Polaris oraz Juno. Muzyka Feist sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy i łącznie zanotowała ponad 500 milionów odtworzeń w serwisach cyfrowych! Jej video „1234” jest drugim najczęściej wyświetlanym filmikiem na kanale Sesame Street (prawie 110 milionów odtworzeń)!

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fly project feat andra – butterfly