ABSTRAKT – debiutancki album „LIMBOSIS” już w sklepach!

Abstrakt
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

ABSTRAKT – debiutancki album „LIMBOSIS” już w sklepach! 14 sierpnia do polskich sklepów muzycznych trafił debiutancki album poznańskiej grupy Abstrakt zatytułowany “Limbosis” (dystrybucja: Musicola / Sonic Records).

Abstrakt_cover
okładka płyty ABTRAKT | fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Abstrakt – pogranicze świata prog/post rocka/metalu. Zespół zainteresuje szczególnie fanów Tool, Blindead czy Riverside. Abstrakt został założony w sierpniu 2010 roku. Trzyosobowy skład: Łukasz Simiński, Michał Fiałka i Jakub Puszyński uzupełnili w tym czasie Maciej Dados, Dominik Kliche i Radek Dominiak.

W przeciągu kilku miesięcy powstało ponad 40 minut muzyki. W lipcu tego samego roku zespół wydał pierwsze demo “Virtual Extended Play”. Jednocześnie, był to czas pierwszych koncertów. W przeciągu kolejnego roku muzycy wydali drugi mini-album “Virtual Extended Play II”.

Kolejnym ważnym rozdziałem okazał się Krzysztof Podsiadło, nowy wokalista. Mimo instrumentalnego nastawienia do muzyki ta droga szybko okazała się strzałem w dziesiątkę. Charakterystyczny i unikalny styl wokalisty szybko odnalazł się w nietypowych kompozycjach Abstraktu, jednocześnie uzbrajając zespół w treść i fabułę. Rozpoczęto intensywne prace nad nowym albumem.

Trwający 74 minuty “Limbosis” przedstawia kilka historii, które łączą się w spójną całość. Bezimienny bohater, wyrwany ze snu wpada w koszmar. Zostaje porwany przez białookiego kierowcę w podróż przez swoje słabości, popędy, mechanizmy obronne – ograniczenia. Z każdym przystankiem padają kolejne bariery w drodze do postrzegania rzeczy takimi jakimi są. W drodze do panowania świadomości nad zwierzęcą naturą „bodźca -reakcji”.
Album “Limbosis” zdobył bardzo wysokie noty, m.in. 10/10 w magazynie Gitarzysta, 9,5/10 w Death Magnetic, pojawił się również na portalach, magazynach i radiach zagranicznych (m.in. Prog Core – Kanada, Prog Britannia – UK, Empire Magazine – Niemcy, Tzertzelos – Ateny).

Zobacz teledysk Abstrakt do utworu „Teratoma”

Teaser albumu „Limbosis”

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!