Twórca “Nie oddychaj” kręci nową wersję “Labiryntu” z Davidem Bowie

David Bowie
David Bowie fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Fede Alvarez, reżyser horroru “Nie oddychaj”, stanie za kamerą nowej wersji obrazu “Labirynt”, w którym zagrał David Bowie.

Alvarez ma ruszyć z zdjęciami, jak tylko zakończy prace nad “The Girl in the Spider’s Web” (kontynuacją “Dziewczyny z tatuażem”).

Nowy scenariusz “Labiryntu” pierwotnie miała pisać Nicole Perlman (“Strażnicy galaktyki”). Teraz okazuje się, że zajmie się tym Fede Alvarez z Jayem Basu.

Nowy “Labirynt” nie będzie remakiem, sequlem ani prequelem, ale nową historią, która rozgrywa się w tym samym świecie, podobnie jak to było w przypadku “Jurassic World” w stosunku do “Jurassic Park”. Jak wyjaśniają producenci, to spin-off bez Davida Bowiego w kultowej roli.

– “Labirynt” to jeden z filmów, który sprawił, że zakochałem się w kinematografii – mówi reżyser. – Cieszę, że będę mógł rozszerzyć świat Jima Hensona.

David Bowie zagrał w filmie z 1986 roku króla Goblinów Jaretha. Jennifer Connelly wcieliła się Sarę – dziewczynkę, która musi przejść tytułowy labirynt by uratować swojego brata.

Wokalista zmarł 10 stycznia 2016 roku. Miał 69 lat. Jego ostatni album, “★”, ukazał się 8 stycznia.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Fumigacja drewna Warszawa

Zobacz także

loading...
loading...
źródło:aka | Consequence of Sound
PODZIEL SIĘ