Ørganek otrzymał Złoto za album “Czarna Madonna”

Ørganek
fot. Łukasz Piecyk (c) Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Z radością informujemy, że „Czarna Madonna”, album zespołu ØRGANEK, uzyskał status Złotej Płyty!

Ørganek
Ørganek “Czarna Madonna”

Muzycy zostali nominowani do tegorocznego Fryderyka w trzech kategoriach: za album „Czarna Madonna” w kategorii „Album Roku Rock”, a także za „Mississippi w ogniu” w kategoriach „Utwór Roku” i „Teledysk Roku”.

„Czarnej Madonnie” towarzyszą trzy klipy – każdy inny, każdy z ciekawą historią: – Nominowane do Fryderyka „Mississippi w ogniu”.

Autorką scenariusza teledysku i reżyserką jest Marta Kacprzak, – Wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego obraz do tytułowej „Czarnej Madonny”, w którym w roli głównej występuje Kora, – Teledysk, w którym wykorzystano zdjęcia i krótkie filmu nadsyłane przez fanów, “Wiosna”.

Album „Czarna Madonna” to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu p.t. „Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód.

ØRGANEK cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta.

Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki złożonej produkcji oraz bardziej współczesnym odniesieniom do tak odległych stylistyk jak punk czy country.

W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » zwalczanie korników

Zobacz także

loading...
loading...
  • Dowiedz się więcej na temat:
  • Organek
PODZIEL SIĘ