Laibach za darmo na finał festiwalu Malta

Laibach
Laibach fot. Maya Nightingale © Wszelkie prawa zastrzeżone

Słoweńska industrialna grupa Laibach zamknie tegoroczny festiwal Malta. Kapela zagra w Poznaniu 24 czerwca.

Laibach lubi prowokować, a jego twórczość wymyka się sztywnej kategoryzacji. Każdą kolejną płytą, występem i wywiadem artyści wyrażają sprzeciw wobec nacjonalizmu i nieufność w stosunku do systemów: politycznych, społecznych i estetycznych.

W swojej twórczości dokonują recyklingu symboli i motywów z historii kultury oraz europejskich totalitaryzmów.

Ich zdaniem: “Wszystkie sztuki poddane są politycznej manipulacji, z wyjątkiem tych, które same używają języka tej manipulacji”.

Finał “Malty” 24 czerwca będzie wydarzeniem interdyscyplinarnym łączącym industrialne brzmienie i spektakularną oprawę wizualną z klasyczną aranżacją orkiestrową. Polska premiera “The Sound of Music” zostanie przygotowana we współpracy zespołu z poznańską Orkiestrą Kameralną l’Autunno pod gościnną dyrekcją Simona Dvoršaka.

W ramach koncertu usłyszymy m.in. aranżację pieśni powstańczej Andrzeja Panufnika “Warszawskie dzieci”, militarny przebój “Tanz mit Laibach”, a także covery piosenek z musicalu “The Sound of Music”, które artyści wykonali podczas słynnej trasy koncertowej w Korei Północnej w 2015 roku.

– Dziś sztuka jest przedmiotem nie tylko politycznej, ale także ekonomicznej manipulacji – mówi Ivan Novak. – I zawsze istnieje jakiś system, przeciwko któremu należy się buntować.

Koncert zespołu Laibach odbędzie się 24 czerwca 2017, o godzinie 22:00 w Parku im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Wstęp wolny.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Pranie tapicerki meblowej