Jan Gałach Band: “Hyde” – posłuchaj singla zapowiadającego nowy album!

Jan Gałach Band
Jan Gałach Band fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Dzisiaj swoją premierę ma utwór “Hyde”, zapowiadający nowy album formacji Jan Gałach Band. W utworze gościnnie możemy usłyszeć Macieja Balcara. Premiera płyty jest przewidziana na drugą połowę tego roku.

Jan Gałach to buntownik ze skrzypcami, który mimo szczenięcego wieku, jak na standardy świata muzycznego, ma już silną i zasłużoną pozycję.

Po trzech latach od wydania swojego pierwszego, autorskiego krążka „Jan Gałach & Friends” jest gotów pokazać swój najnowszy twór i to już nie w wydaniu solo, lecz ze swoim zespołem Jan Gałach Band.

A jest to zespół nie byle jaki, bo składający się z niezwykle utalentowanych muzyków:
Jan Gałach – skrzypce;
Karolina Cygonek – wokal;
Marek Kobus – gitara;
Marek Idzik – bas;
Borys Sawaszkiewicz – klawisze;
Michał Bocek – perkusja;
Krzysztof Kot – perkusja

Gałach idzie zawsze pod prąd, a dodatkowo nie lubi iść na łatwiznę, co można zauważyć już w pierwszych sekundach na jego koncercie – jako jedyny zespół w Polsce gra na stałe z dwiema perkusjami! I to właśnie teraz nadszedł czas aby te dopracowane kompozycje, zgrane brzmienia i fantastyczne aranże przelać na krążek, aby każdy mógł je zabrać ze sobą do domu.

Trochę przekornie wybrał za singiel, zapowiadający nadchodzące wydawnictwo, utwór „Hyde”, na którym w duecie z Karoliną zaśpiewał wieloletni przyjaciel Gałacha, wokalista zespołu Dżem, Maciej Balcar. Dlaczego przekornie? Bo premierowa płyta będzie się składać z melodyjnego rocka, bluesowej improwizacji i jazzowych wtrąceń, a „Hyde” to mocne uderzenia z silnym głosem Balcara, który brzmi jak dzwon. Skąd taki wybór?

„Utwór powstał już kilka lat temu. Pojawiał się na koncertach pod nazwą „Władca”. Tekst był zupełnie inny, a również w brzmieniu różnił się od ostatecznej wersji, którą nagraliśmy z Maćkiem. Podobał mi się jego charakter, z pazurem, kompletnie odbiegający od pozostałych, które znalazły się na naszym krążku. Aby nadać dodatkowego charakteru poprosiłem Maćka aby on, jako świetny muzyk oraz tekściarz, spojrzał na niego własnym okiem i opisał własnymi słowami – i tak z „Władcy”, powstał „Hyde”. Świetny rockowy kawałek, ze znakomicie współgrającymi głosami Maćka i Karoliny, dodatkowy niuans – skoro utwór jest o doktorze Jekyll i Panu Hyde.” – tak singiel opisał Gałach.

Materiał, który znajdzie się na płycie, już przedpremierowo można usłyszeć na koncertach.

Jeśli nadal ktoś się zastanawia co robić w nadchodzącą majówkę, mamy dla Was kilka propozycji, w postaci koncertów Jan Gałach Band:
28.04 Brzeźce k. Kędzierzyna-Koźla – Kameleon Jazz Club
29.04 Częstochowa – Muzyczna Meta
30.04 Dąbrowa Górnicza – Villa Moda Jazz Club
01.05 Chorzów – Leśniczówka
02.05 Radzyń k. Sławy – Festiwal Las, Woda & Blues

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Pranie tapicerki meblowej