MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyJuż 28 kwietnia premiera albumu O.S.T.R. "Mtv Unplugged: Autentycznie"!

Już 28 kwietnia premiera albumu O.S.T.R. “Mtv Unplugged: Autentycznie”!
J

REKLAMA
REKLAMA

Znamy już datę premiery długo oczekiwanego albumu O.S.T.R. – “MTV Unplugged: Autentycznie”. Już 28.04. płyta z nagraniem akustycznych utworów trafi do sklepów, a obecnie można ją zamówić w przedsprzedaży na stronie asfaltshop.pl oraz na empik.com.

W lecie pełen zapis koncertu będzie dostępny na platformie player.pl, która jest partnerem projektu oraz na antenie MTV Polska.

REKLAMA

Płyta ukaże się w wersji podstawowej oraz w specjalnej wersji kolekcjonerskiej, w autorskim pudełku zaprojektowanym przez Grzegorza Piwnickiego dla FORIN Studio. Całość opakowana będzie w unikatową obwolutę. Obie wersje nie różnią się pod względem zawartości muzycznej.

O.S.T.R. jest pierwszym artystą po siedmioletniej przerwie, który gości w polskiej edycji formatu MTV Unplugged. Album zawiera materiał zarejestrowany 16 marca w czasie specjalnego koncertu z udziałem publiczności. O.S.T.R. wraz z zespołem wykonał nowe instrumentalne aranżacje utworów z albumu “Życie po śmierci”. Towarzyszyli mu także goście: Leszek Możdżer (fortepian), Basia Pospieszalska (wokal) oraz syn – Ostry Junior (rap).

O.S.T.R. Adam Ostrowski to autor 19 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych, 4 platynowych i jednej podwójnie platynowej płyty. Trzykrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej.

Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem w oprawie równej wydaniom specjalnym, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia OLIS. Sprzedaż zeszłorocznego albumu “Życie po śmierci” przekroczyła 100.000 egzemplarzy, przez co była to najlepiej sprzedająca się płyta CD w Polsce w 2016 r. (zarówno pośród repertuaru polskiego jak i zagranicznego).

Treścią tego albumu są przeżycia i przemyślenia związane z ważnym wydarzeniem w życiu prywatnym muzyka, na którym kariera muzyczna odcisnęła oczywiście swoje piętno. Na początku 2015 roku O.S.T.R. przeszedł w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi ratujący życie zabieg rekonstrukcji płuca.

Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował wielokrotnie z Michałem Urbaniakiem i braćmi Waglewskimi (Fiszem i Emade). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. W ramach prestiżowego cyklu Made In Polska dał dla TVP Kultura niezwykły, wspaniale wyprodukowany koncert.

Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills. Jego nagrania emitują zarówno stacje studenckie, jak i Program Trzeci Polskiego Radia. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej.

O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Rozpoczynał karierę w kilku zespołach, ale szybko dał się poznać solo, jako niekwestionowany zwycięzca konkursów wolnego mikrofonu (bitwy freestyle). Krótki i przypadkowy występ na scenie łódzkiego klubu Prokadencja zapewnił mu w 2001 roku kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. Z wytwórnią tą związany jest do dzisiaj. Przyjaciel swoich fanów, człowiek towarzyski, otwarty, na co dzień skromny. Żonaty, ojciec dwóch synów.

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością.

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, RoxetteAlice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicia Keys.

W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki i Kult.

Po siedmiu latach przerwy format powraca z najnowszym koncertem O.S.T.R. „MTV Unplugged: Autentycznie”.

Oto tracklista albumu:

 1. Od autora/Prolegomena
 2. We krwi (Since I Saw You)
 3. Diagnoza
 4. Kto gasi światło?
 5. Miami
 6. Scenariusz sądnych dni
 7. Spowiedź
 8. Życie po śmierci
 9. Bilans
 10. Kropla wody
 11. Raut
 12. WudźTangClan
 13. Jaki ojciec taki syn – gościnnie Ostry Junior
 14. To mój dzień
 15. Epilog
 16. Coda – gościnnie Leszek Możdżer

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Firma sprzątająca Olsztynek

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA