Grzegorz Skawiński na Gitarowym Rekordzie Guinnessa

Gitarowy Rekord Guinnessa
fot. Marcin Tomaszuk (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Kolejna odsłona pierwszomajowego święta gitary zbliża się wielkimi krokami i do listy gości Gitarowego Rekordu Guinnessa dołączają nowi artyści. Kolejnym jest Grzegorz Skawiński, filar formacji Kombi, Skywalker, O.N.A. i KOMBII, muzyk, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz 40-lecia pracy artystycznej.

Grzegorz Skawiński
Grzegorz Skawiński fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Urodzony w Mławie muzyk swoją pierwszą gitarę zrobił ze starej deski od łóżka. Uczył się w średniej szkole muzycznej, grał m.in. w zespole Horoskop, a od 1976 roku w Akcentach, które szybko przekształciły się w Kombi. Z tym składem osiągnął największą popularność – grał na gitarze i śpiewał większość hitów tej formacji.

W Stanach Zjednoczonych zetknął się z takimi wirtuozami, jak Paul Gilbert, Vinnie Moore i Steve Vai i po powrocie założył Skywalkera, w którym grał ciężkiego rocka. Nagrali anglojęzyczną płytę zatytułowaną tak, jak nazwa zespołu i album „Sivan”.

Po tym drugim Skawiński w plebiscycie magazynu „Gitara i bas” wygrał w trzech konkurencjach: gitarzysta roku, gitarzysta rockowy i akustyczny, a krążek zwyciężył w kategorii „płyta rockowa”. Potem była O.N.A. z Agnieszką Chylińską i świetne płyty, w tym kultowe już „Bzzzzz” czy „Modlishka”.

Od 2003 roku Skawiński lideruje zespołowi KOMBII, grupa nawiązuje do stylu Kombi z lat 1976-1992 tworząc jednak nowy repertuar i nagrywając płyty. Pierwszy album wydali w 2004 roku, było to „C.D.”, potem były „Ślad” (2007), „D.A.N.C.E.” (2008), „O Miłości” (2010), „Electro / Acoustic Live” (2012) i „Wszystko jest jak pierwszy raz” (2014). Rok temu wydali „KOMBII Symfonicznie”.

Skawiński uczestniczył też w nagraniach płyt Wandy Kwietniewskiej, zespołów Vader, Acid Drinkers, IRA i Golden Life, rapera Liroya, Robert Janson i wielu innych polskich artystów. Już w 1989 roku, przed Skywalkerem, wydał pierwszą solową płytę. W 2000 roku ukazał się krążek z muzyką z filmu „Ostatnia misja”, której był autorem, a w 2012 kolejny album „Skawy” – „Me & My Guitar”.

Muzyczne bombardowanie
Prócz Skawińskiego 1 maja na rynku zagrają m.in. skrzypek Michał Jelonek z zespołem, Jan Borysewicz, Greg Koch, Leburn Maddox, Egon Poka, Paweł Domagała, Piotr Nalepa, Sebastian Riedel, Andrzej Nowak (TSA), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Jacek Krzaklewski (Perfect) Sebastian Riedel, twórca Rekordu – Leszek Cichoński i wielu gitarowych mistrzów w Polski i ze świata.

Zachęcamy do udziału w imprezie już od godz. 10 rano, gdy zaczną się koncerty na scenie Gitarowych Przybojów Wszech Czasów. Udział w imprezach związanych z biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim rynku jest bezpłatny, dla gitarzystów przygotowano specjalne ulgowe bilety na koncerty gwiazd w ramach festiwalu 3-Majówka 2017 w kompleksie Hali Stulecia.

Aby zagrać w największej gitarowej orkiestrze świata wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do Rekordu Guinnessa liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, elektryczne, klasyczne i basowe, a także instrumenty pokrewne jak ukulele, banjo czy bałałajka.

Nasz rekord ustanowiony w roku 2016, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, to 7356 gitarzystów wspólnie grających na wrocławskim rynku. Wystarczy tylko jedna gitara więcej, by znów przejść do historii 🙂

Poza koncertami i biciem Rekordu Guinnessa na wrocławskim rynku odbędzie się Koncert Gwiazd w kompleksie Hali Stulecia. Zagrają The Cranberries, Dog Eat Dog, Lacuna Coil i Acid Drinkers. Impreza jest częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym wystąpią m.in. Toy Dolls, Renata Przemyk, Katarzyna Nosowska, Brodka, Lady Pank, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Hunter, Coma i zespół 5’Nizza z Ukrainy.

Wstęp na koncerty na wrocławskim rynku jest wolny. Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na koncerty gwiazd w ramach 3-Majówki 2017 w kompleksie Hali Stulecia.

Więcej: heyjoe.pl / www.3majowka.pl

PROGRAM GŁÓWNY
____________

1.05.17 godz. 10.00 – 16.30 Rynek, Wrocław
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2017
Zagrają m.in. Greg Koch, LeBurn Madddox, Grzegorz Skawiński, Jan Borysewicz, Leszek Cichoński, Paweł Domagała, Jelonek i wielu mistrzów gitary z Polski i zagranicy
wstęp wolny!

1.05.17 godz. 17.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
THE CRANBERRIES, LACUNA COIL, ENTER SHIKARI, DOG EAT DOG, ACID DRINKERS „Tribute to Lemmy”

1.05.17 godz.18.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
GREG KOCH BAND
oraz Gitarowe Jam Session
bilety: 20 zł

Dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2017 – wstęp wolny
2.05.17 godz. 15.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
5’NIZZA, LADY PANK, HAPPYSAD, STRACHY NA LACHY, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, HUNTER, NATALIA PRZYBYSZ, ŁĄKI ŁAN, CZESŁAW ŚPIEWA, JULIA PIETRUCHA, PAWEŁ DOMAGAŁA, RENATA PRZEMYK, XXANAXX, REBEKA
3.05.17 godz. 15.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
TOY DOLLS, KULT, LUXTORPEDA, ILLUSION, COMA, BRODKA, PIOTR ZIOŁA, NOSOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ŁONA i WEBBER, OSTR, FISZ EMADE TWORZYWO
_________________________________________________
bilety jednodniowe 1 maja: 90 zł – do 30.04, 100 zł – w dniu koncertu
bilety jednodniowe 2 lub 3 maja: 75 zł – do 30.04, 85 zł – w dniu koncertu
karnety 2 – dniowe (1 i 2.05): 120 zł – do 30.04, 140 zł – w dniu koncertu
karnety 2 – dniowe (2 i 3.05): 110 zł – do 30.04, 130 zł – w dniu koncertu
karnety 3 – dniowe: 150 zł – do 30.04, 170 zł – w dniu koncertu
Ulgowe bilety/karnety dla gitarzystów będą sprzedawane wyłącznie przy rejestracji uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2017 – 1 maja na wrocławskim Rynku w godz. 10.00 – 15.30.
________________________________________________________________________________________
Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl i online pod poniższym linkiem: http://wrockfest.pl/bilety-online/

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Firma sprzątająca Olsztynek