Halfway Fanday, czyli nasze podziękowanie dla fanów Halfway Festival

Halfway Festival

Jest kilka rzeczy, które wyróżniają Halfway Festival wśród polskich festiwali. Ma niezwykle kameralną atmosferę, odbywa się w zatopionym w zieleni Amfiteatrze Opery, większość występujących muzyków gości w Polsce po raz pierwszy, a artystę, który przed chwilą był na scenie można spotkać na terenie festiwalu. Jednak największym atutem Halfwaya jest najbardziej zaangażowana i najcieplejsza publiczność, dlatego w tym roku, w przeddzień festiwalu, zapraszamy Was na HALFWAY FANDAY!

Ugościmy Was w nowej przestrzeni i zaproponujemy Wam nową formułę spotkania ze znakomitą muzyką. Spotkamy się 23 czerwca w kulturalnym sercu Białegostoku – na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, która zwykle była naszym festiwalowym backstage’em.

Na tę specjalną okazję scena zyska nowy wymiar, a zgodnie z naszą Halfwayową tradycją, jako pierwszy wystąpi lokalny artysta – jeden z najbardziej obiecujących białostockich zespołów, który zabierze nas do świata swoich „dream sounds” STARSABOUT.

Kolejną artystką, którą zobaczymy tego wieczoru na Dużej Scenie Opery jest Christine Owman, która wystąpi w Białymstoku z Magnusem Sveningssonem z The Cardigans (gitara basowa), Andréasem Almqvistem z Vanna Inget (perkusja) i Robertem Wegnerem (gitara). Muzyka Christine Owman to mroczne psychodeliczne brzmienia, które są jednocześnie subtelną i marzycielską muzyką.

HALFWAY FANDAY energetycznie zakończymy w Foyer Opery, gdzie wystąpi SHUMA, białoruski skład będący znakomitą mieszanką archaicznych pieśni stanowiących spuściznę po wschodniosłowiańskich pogańskich rytuałach oraz współczesnej elektroniki. Ostatni album zespołu zatytułowany „Sonca” zyskał przychylność krytyków muzycznych i został okrzyknięty najlepszym białoruskim albumem 2016 roku.

Czeka nas wieczór bogaty muzycznie, ale ponadto, zapraszamy Was na wernisaże dwóch wystaw. W Operowej Galerii Fotografii zaprezentujemy zdjęcia Wojciecha Prażmowskiego dla jednego z czołowych kreatorów japońskiego świata mody – Mitsuhiro Matsudy.

Z kolei w przestrzeni Foyer Opery swoje prace zaprezentuje Andrzej Wieteszka – ilustrator i grafik projektant współpracujący z Halfwayem od pierwszej edycji festiwalu. Wieteszka zaprezentuje prace z cyklu POSTERS/PORTRAITS.

Choć Halfway Festival od czasu do czasu napotyka na swojej drodze przeszkody, to zawsze u boku organizatorów stoją wierni fani festiwalu. Chcemy Wam za to podziękować i HALFWAY FANDAY jest naszym ukłonem za Wasze nieocenione wsparcie. Wszyscy posiadacze karnetów mogą nieodpłatnie uczestniczyć w piątkowych koncertach HALFAY FANDAY, warunkiem jest jednak wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza dostępnego na halfwayfestival.com/rejestracja. Pozostałe osoby mogą kupić bilety w cenie 40zł. Ilość miejsc jest ograniczona.

Znany jest już także dzienny harmonogram Halfway Festival 2017. W sobotę (24 czerwca) wystąpią kolejno Cate Le Bon, Juana Molina, Torres i The Veils. Z kolei w niedzielę (25 czerwca) na scenie Amfiteatru zagrają Grúska Babúska, Nive & The Deer Children, Cass McCombs Band i Angel Olsen. Dziś rusza sprzedaż biletów jednodniowych w cenach 80zł (sobota 24 czerwca) i 90zł (25 czerwca), które będą obowiązywały do 21 maja 2017 roku włącznie. Od 22 maja za bilet na sobotnie koncerty trzeba będzie zapłacić 90zł, a niedzielne – 100zł. W sprzedaży są wciąż karnety w cenach 160zł (normalny) i 140zł (ulgowy).
Do festiwalu pozostają jeszcze dwa miesiące i mamy nadzieję Was jeszcze pozytywnie zaskoczyć!
Przypominamy, że w tym roku na Halfway Festival wystąpią:

Grúska Babúska (IS)
Angel Olsen (US)
The Veils (NZ/GB)
TORRES (US)
Nive & The Deer Children (GL)
Christine Owman (SE)
Cate Le Bon (GB)
Juana Molina (AR)
Cass McCombs Band (US)
Starsabout (PL)
Shuma (BY)

Śledźcie naszą stronę i fanpage.

Organizatorem Halfway Festival jest Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.
Sponsorem Halfway Festival jest InterCars.

Halfway Festival to impreza, gdzie najważniejszym elementem jest spotkanie różnych osób, różnych kultur, doświadczeń i muzyki z często oddalonych o tysiące kilometrów stron świata. To projekt globalnej społeczności, która porozumiewa się poprzez muzykę.

Halfway to festiwal jedyny w swoim rodzaju – bo współtworzony przez publiczność i artystów. Zgodnie z hasłem “blkisko ludzi, blisko muzyki”. To także festiwal, co dla organizatorów najważniejsze, bez headlinerów. Wszyscy artyści pozostają ważni zarówno dla nas jak i dla naszej publiczności.

Halfway Festival gościł do tej pory m.in. Wilco, Ane Brun, The Antlers, Local Natives, Phosphorescent, My Brightest Diamond, The Mountain Goats, Emiliana Torrini, Lisa Hannigan, SoKo, Sóley, Great Lake Swimmers, Sivert Høyem, Woven Hand, Under Byen, Sin Fang, Martin Hall.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » Firma sprzątająca Olsztynek