MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleLife Festival Oświęcim 2017: Spektakl o Janie Karskim i konkurs na plakat o jednoczącym przesłaniu!

Life Festival Oświęcim 2017: Spektakl o Janie Karskim i konkurs na plakat o jednoczącym przesłaniu!
L

REKLAMA
REKLAMA

Spektakl o Janie Karskim preludium do Life Festival Oświęcim 2017. Wystartował konkurs na plakat o jednoczącym, pokojowym przesłaniu „Blizny pamięci – rzecz o Janie Karskim” to tytuł spektaklu, który zostanie wystawiony w Oświęcimskim Centrum Kultury 21 czerwca, w ramach edukacyjnej części programu LFO.

Dzień później, podczas uroczystości oficjalnego otwarcia 8. edycji festiwalu, zostaną wręczone nagrody w konkursie na plakat pod hasłem „Granica łączy”. Jan Karski to jeden z największych bohaterów polskiej historii XX w. Prawnik, dyplomata, historyk i wykładowca akademicki, wsławił się jako kurier Polskiego Państwa Podziemnego, który w czasie II wojny światowej przekazał przywódcom aliantów wiedzę o holokauście.

REKLAMA

Za swoją działalność został uhonorowany najwyższymi odznaczeniami państwowymi – polskim Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności, a także tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Podstawą do stworzenia spektaklu „Blizny pamięci – rzecz o Janie Karskim” był dramat „Blizny wolności” Jacka Rysia oraz słuchowisko radiowe „Plamy w pamięci Antoniego Wincha”. Scenarzystą, reżyserem i odtwórcą tytułowej roli jest Jerzy Zelnik. W młodego Karskiego wciela się Sebastian Ryś.

„Blizny pamięci” zostaną pokazane na scenie Oświęcimskiego Centrum Kultury w środę, 21 czerwca, o godz. 19:00. Wstęp jest darmowy, na podstawie zaproszeń dostępnych w kasie OCK od poniedziałku, 24.04.

Spektakl o Janie Karskim jest istotnym programu edukacyjnego 8. edycji Life Festival Oświęcim – podobnie jak konkurs na plakat nawiązujący do pokojowych idei festiwalu, od lat cieszący się wielkim zainteresowaniem zarówno profesjonalnych artystów, jak i młodych adeptów sztuki graficznej.

Hasło tegorocznego konkursu „Granica łączy” odnosi się do antydyskryminacyjnego przesłania LFO – festiwalu, który z pomocą muzyki i innych form artystycznego wyrazu stara się zasypywać podziały pomiędzy ludźmi, wynikające z odmienności kultur, religii, języków i sposobów życia. Prace konkursowe przyjmowane są do 31 maja, zaś na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz bilety na koncerty LFO, z udziałem takich gwiazd, jak Scorpions, LP, Shaggy, Kasia Kowalska czy Lao Che.

Rozwiązanie konkursu na plakat, połączone z uhonorowaniem zwycięzców, odbędzie się 22 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury, tuż przez zaplanowanym na godz. 19:00 spektaklem „Edukacja Rity” z udziałem m.in. Piotra Fronczewskiego.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA