MUZOTAKTNEWSYGwiazdyŚwinie Pink Floyd zakryją Trump Tower

Świnie Pink Floyd zakryją Trump Tower

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Dmuchane świnie wzorowane na tę z okładki Pink Floyd pojawią się przed budynkiem Donalda Trumpa w Chicago. Roger Waters sam autoryzował projekt.

Pomysłodawcą jest architekt Jeffrey Roberts, który latem zamierza wypuścić cztery dmuchane świnie przypominającą tę, która latała nad elektrownią Battersea na okładce płyty “Animals” Pink Floyd. Pojawią się one w strategicznym miejscu, zasłaniając napis Trump na mierzącym ponad 420 metrów wieżowcu. Świnie latać będą przez jeden dzień, a wypuszczone zostaną latem (dokładna data nie jest znana).

REKLAMA

– W 1977 roku Pink Floyd na albumie “Animals” zawarli alegoryczny, muzyczny komentarz dotyczący politycznej sytuacji w Wielkiej Brytanii lat 70. – mówi Roberts. – Jak książka Orwella, tak i przesłanie “Animals” jest dziś aktualne.

Zdjęcie projektu można zobaczyć tutaj i tu.

Materiały promocyjne partnera

Oryginalny egzemplarz latającej świni wziął udział w sesji zdjęciowej do albumu “Animals” Pink Floyd z 1977 roku. Uczepiony dachu londyńskiej elektrowni Battersea gigantyczny zwierzak zerwał się z uwięzi i poszybował po londyńskim niebie, aby ostatecznie uderzyć ryjem w ziemię na peryferiach miasta.

2 czerwca ukaże się nowa, pierwsza od 25 lat, płyta Rogera Watersa, “Is This the Life We Really Want?”.

Zespół Pink Floyd w swej karierze sprzedał ponad ćwierć miliarda płyt. W 1996 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Ostatni album, to wydany po 10-letniej przerwie i zapowiadany jako ostatni “The Endless River” z listopada 2014 roku.

R E K L A M A » fotobudka na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA