Donald Glover i animowany Deadpool

Childish Gambino
Childish Gambino fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Donald Glover, twórca serialu “Atlanta” i raper znany pod pseudonimem Childish Gambino, szykuje animowaną, telewizyjną opowieść o Deadpoolu.

Stacja FX zamówiła 10 odcinków kreskówkowej produkcji dla dorosłych. Glover będzie pełnić rolę showrunnera razem ze scenarzystą a zarazem swym bratem, Stephenem Gloverem. Premiera niezatytułowanego jeszcze projektu planowana jest na 2018 rok.

– Donald Glover jest niezwykle utalentowanym, mającym szerokie horyzonty artystą, który powoła do życia serial o Deadpoolu z taką samą wyrazistą, unikatową wizją, z jaką tworzył “Atlantę” – zapewnia Nick Grad z FX.

Donald Glover przez kilka lat był scenarzystą “Rockefeller Plaza 30”, później występował w sitcomie “Community”, a następnie stworzył własny serial “Atlanta”, za który został nagrodzony Złotym Globem. Można go było też podziwiać na dużym ekranie – w obrazach “Magic Mike XXL” i “Marsjanin” Ridleya Scotta. Niedawno potwierdził udział w superprodukcji “Spider-Man: Homecoming” oraz filmie o Hanie Solo, gdzie sportretuje Lando Calrissiana.

Jego muzyczny dorobek pod szyldem Childish Gambino zamyka album “Awaken, My Love!” z grudnia 2016 roku.

Przypomnijmy, że Deadpool to alter ego Wade’a Wilsona, byłego najemnika, który w obliczu śmiertelnej choroby poddał się eksperymentowi z użyciem broni X i odrodził się jako niezniszczalny, na wpół szalony antybohater. W kinowej wersji bohatera portretuje Ryan Reynolds. Obecnie trwają prace nad sequelem.

R E K L A M A » fotobudka na wesele