MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyArchive jesienią w Gdańsku i Krakowie

Archive jesienią w Gdańsku i Krakowie
A

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Uwielbiany przez polskich fanów Archive w tym roku będzie można zobaczyć nie tylko na Przystanku Woodstock. Twórcy przeboju “Again” przyjadą jesienią z klubowymi występami. 4 listopada zagrają w gdańskim B90 i 5 listopada w krakowskim klubie Studio.

Zespół został założony w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny’ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside. Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John, aby w 1996 roku wydać debiutancki album zatytułowany “Londinium”.

REKLAMA

Archive początkowo funkcjonowało jako grupa triphopowa, jednak z czasem muzycy zaczęli nawiązywać do rocka neoprogresywnego, nie porzucając przy tym swoich korzeni. Utwór “Again” z albumu “You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, a w ogóle na liście Marka Niedźwieckiego gościł siedemdziesiąt tygodni. Co więcej, w ostatnim trójkowym Topie Wszech Czasów znalazł się na czwartym miejscu.

W 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny album studyjny zatytułowany “Controlling Crowds”, a niecałe siedem miesięcy później – jego kolejna część – “Controlling Crowds – Part IV”. 27 sierpnia 2012 roku Archive powrócili z nowym albumem “With Us Until You’re Dead”. Kolejnym punktem regularnej dyskografii jest album “Restriction”. Jest to efekt wspólnej pracy liderów Archive Dariusa Keeler i Dana Griffithsa oraz czterech wokalistów – Dave’a Pena (w obozie Archive od 2004), Pollarda Berriera (współpracuje z Archive od 2006), Marii Quintile (także od 2006) i Holly Martin (debiut na albumie z 2012).

Materiały promocyjne partnera

Keeler podkreśla, że cała czwórka to ktoś więcej niż gościnni wokaliści dodając, że wszyscy byli równie mocno zaangażowani w proces powstawania nowego krążka. “Restriction” to 57 minut nowych brzmień, piosenki powstały w trakcie promowania przez Archive projektu “Axiom”, specjalnego muzyczno-filmowego wydarzenia, które pokazano między innymi na prestiżowym festiwalu Sundance. Muzyka Archive pojawiła się także na ścieżce dźwiękowej polskiego filmu “Sęp”, w 2013 roku.

Po ubiegłorocznych, niesamowitych koncertach w Poznaniu i Warszawie, promujących czwarty album grupy (The False Foundation”) grupa wraca do Polski, by utwierdzić fanów w fantastycznych wykonaniach nowego albumu na żywo. Archive zapowiadają zwiększenie produkcji i efektów wizualnych na nadchodzącej trasie.

Poniżej można sprawdzić najnowszy klip formacji, “Splinters”.

Sprzedaż biletów na wydarzenie rusza 12 maja (piątek). Wejściówki dostępne będą w stałych miejscach sprzedaży.

Archive wystąpią też na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock, który odbędzie się między 3 a 5 sierpnia.

R E K L A M A » fotobudka na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA