Nowy, potężny singel Muse (zobacz teledysk do singla “Dig Down”)

pobierz
pobierz
pobierz

Po kilku nieśmiałych zapowiedziach, zespół Muse zaprezentował nowy przypominający przeboje Queen singel wraz z towarzyszącym mu klipem. – Chciałem dać inspirację, optymizm i nadzieję ludziom, aby walczyli o to, w co wierzą – mówi wokalista.

Muse
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Nowy numer Muse nosi tytuł “Dig Down” i powstał we współpracy z producentem Mikiem Elizondo (m.in. Mastodon, Tegan And Sara). Miksy powierzono Spike’owi Stentowi. Za reżyserię teledysku odpowiedzialny jest mieszkający w Los Angeles Lance Drake (m.in. Miike Snow), a w roli głównej występuje Lauren Wasser. Modelka straciła nogę po użyciu tamponu (więcej o niej można dowiedzieć się poniżej).

– Usłyszałem o Lauren kilka lat temu. Przeczytałem jej historię, a ona dała mi dodatkową inspirację. Zachowałem ją sobie w pamięci i powiedziałem sobie, że jeśli będę kiedyś kręcił teledysk, odezwę się do niej – wspomina reżyser.

– Utwór jest potężny, więc od razu pomyślałem o Lauren w klipie i o jej historii, jak przezwyciężyła wszelkie trudności.

Wokalista Matt Bellamy znany jest ze swojego zainteresowania teoriami spiskowymi, przetrwaniem, nowymi technologiami w służbie zniszczenia. Tym razem w tekście piosenki skupia się na jedności i przetrwaniu. Namawia do walki do końca o to, co właściwe, nawet jeżeli jest się w ciężkiej, niemal beznadziejnej sytuacji.

– Pisząc piosenkę, starałem się iść pod prąd panującemu obecnie na świecie negatywnemu trendowi – mówi frontman.

– Dać inspirację, optymizm i nadzieję ludziom, aby walczyli o to, w co wierzą. Jednostki też mogą zmieniać świat, jeśli tylko tego zapragną.

Trio zadebiutowało w 1999 roku albumem “Showbiz”. Popularność przyniosły grupie pochodzące z krążka numery “Uno” i “Sunburn”. Jeszcze lepiej na listach przebojów radziły sobie utwory “New Born”, “Bliss” i “Plug In Baby”, które trafiły na wydany 2 lata później, drugi longplay bandu “Origin of Symmetry”. Przełom przyszedł w 2003 roku wraz z trzecim długogrającym wydawnictwem “Absolution”. Płyta, na której znalazły się nagrania “Time Is Running Out” i “Hysteria” zadebiutowała na 1. miejscu notowania UK Charts. Kolejne albumy bandu to “Black Holes and Revelations” (2006), “The Resistance” (2009), “The 2nd Law” (2012) i ostatni “Drones” (2015).

R E K L A M A » atrakcje na wesele

Zobacz także

loading...
loading...
źródło:aka | warner music poland
  • Dowiedz się więcej na temat:
  • Muse
PODZIEL SIĘ