Debiutancki album JitterFlow na rynku!

JitterFlow
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Dziś (19.05.) swoją premierę ma nowa płyta formacji JitterFlow – unikalnego trio które w swej polirytmicznej twórczości zamyka ciężkie, brutalne brzmienia m.in. w swingowych i jazzowych aranżacjach. Mini album „Self_X” promowany jest klipem zrealizowanym do utworu o tym samym tytule.

Debiutancki album JitterFlow na rynku!

– Wielu osobom trudno jest zdefiniować to, co gramy i to właśnie uważamy za nasz mały sukces. – mówi Bartek Ciastek, gitarzysta i wokalista JitterFlow.

– Od zawsze jednym z naszych głównych celów jest robienie czegoś wyjątkowego, czegoś, czego jeszcze nie było. Główną ideą jest łamanie i gięcie na maxa, ale możliwie w jak najlżejszy sposób – dodaje.

Dystrybuowany przez Sonic Music album „Self_X” promowany jest teledyskiem, który powstał do tytułowego utworu.

Za produkcję klipu odpowada Galaktika Film. – Gitara brzmi raczej ciężko, bas ma straszliwy radziecki przester, wokale krzyczą okropnie, ale podstawą wielu motywów są patenty jazzowe, swingowe lub szeroko pojęta polirytmia – kontynuuje Bartek Ciastek.

– Jest dużo hałasu, jendak pod powłoką pozornego chaosu kryją się skomplikowane aranże i bardzo zawiłe bity.

Formacja JitterFlow powstała w 2007 roku. Obecnie trio tworzą Dariusz Piskorz (perkusja), Piotr Pniewski (bass i wokale) oraz Bartek Ciastek (gitara i wokale). Zespół ma na koncie między innymi finał w pierwszej edycji festiwalu Emergenza oraz wspólną trasę u boku Flapjack na zaproszenie Guzika. Obecnie zespół skupia się na promocji mini albumu „Self_X” oraz przygotowywaniu materiału na pełny krążek.

R E K L A M A » atrakcje na wesele