Zespół Sami powraca po pięciu latach przerwy na rynek muzyczny z nowym singlem zatytułowanym “Koniec lata”.

Sami Koniec Lata
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przypomnijmy zespół Sami to grupa przyjaciół grających wspólnie od lat. Debiutancki singiel z piosenką “Lato 2000”, który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce w pierwszym tygodniu znalazł się na pierwszym miejscu listy AirPlayChart, tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy (debiut i od razu pierwsze miejsce).

Premierę debiutanckiego albumu Sami, poprzedziły 2 teledyski (do piosenek “Lato 2000” oraz “Stokrotka to Ja” – 3 miejsce na liście AirPlayChart). W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim . Premierowe nagranie “Żółte żaglówki” zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, utrzymując się na najlepszych pozycjach list przebojów. Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem, gdyż zespół został uhonorowany Superjedynką za Debiut Roku.

Na przełomie stycznia/lutego 2002 zespół nagrał drugą płytę “Dla reszty świata”. Na płycie znalazło się 12 nowych kompozycji oraz jako bonus 2 najnowsze teledyski zespołu. Pierwszym singlem z nowej płyty była piosenka “Za mało do słów” Jacka Skubikowskiego. Drugim singlem była piosenka “Oto jestem”, która zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do konkursu Premier na Festiwalu Opolskim.

Od tej pory Sami występowali w całej Polsce oraz w wielu produkcjach telewizyjnych. Byli laureatami kilku znaczących festiwali, jak choćby Vena Festival w Łodzi. Pod krótkiej (medialnej) przerwie zespół powitał swoich fanów utworem Znaczek. Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2008 organizowanym przez TVP2 i Radio Eska, piosenka zajęła 5 miejsce. Z piosenką “Znaczek”, w konkursie organizowanym przez TVP2 i Radio Eska na “Polski Hit Lata 2008”, zespół zajął 5 miejsce.

12 marca 2010 roku miała miejsce premiera nowej płyty pt. “Ławka, koło, miłość i…”. Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór “Sernik”. Piosenka ta została wykorzystana w kampanii reklamowej Lotto w 2010 roku. Totalizator Sportowy wyprodukował również spot reklamowy z motywem muzycznym pochodzącym od utworu Lato 2010.

W lipcu 2010 roku zespół wziął udział w Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie podczas konkursu zaprezentował utwór “All About Us” z repertuaru grupy Tatu. 28. listopada 2010 roku podczas rozdania muzycznych nagród radia Fama w Tomaszowie Mazowieckim Sami otrzymali statuetkę Famka 2010 za dotychczasowy dorobek muzyczny. W listopadzie 2010 roku zespół świętował 10-lecie swojej działalności artystycznej w Miejskim Domu Kultury w Katowicach. W 2011 roku do zespołu powróciła pierwsza wokalistka, Anita Sajnóg. W 2012 roku z zespołu odeszli: gitarzysta Piotr Radecki oraz wokalista Norbert Śliwka oraz w roku 2014 perkusista Adrian Fuchs. W tym samym roku do składu dołączył wokalista Damian Kulej, gitarzysta Andrzej Kowalski oraz bębniarz Piotr Suchecki.

Obecnie zespół Sami pracuje nad wydaniem czwartej płyty długogrającej.

Zespół SAMI tworzą:
Marek Sajnóg – gitara, wokal
Anita Sajnóg – wokal
Damian Kulej – wokal
Bartek Bialik – instrumenty klawiszowe
Michał Laksa – gitara basowa
Piotr Suchecki – perkusja

zespół Sami
zespół Sami

Chyba nikt nie lubi końca lata. I to nie tylko dzieci, nikt nie lubi końca lata czy oznaczałoby to koniec sierpnia, koniec września, początek astronomicznej jesieni, czy wreszcie koniec urlopu, bo wiadomo – kormorany, wracać czas i inne niewesołe sprawy.

W tym roku lato szczególnie daje nam się we znaki, ale i tak – kto by lubił koniec lata? Tymczasem Zespół Sami, który o Lecie co nieco wie, postanowił tę sytuację zmienić: nie lubicie końca lata? OK! Polubcie więc “Koniec lata”, nowy singiel zespołu Sami! Niech przy tym radosnym utworze w świetnej atmosferze upłynie tegoroczny koniec lata, a potem jesień, zima, wiosna i …!

POSŁUCHAJ SINGLA
SAMI – KONIEC LATA

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!