MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleEska Music Awards 2017: Ofenbach i Alma wystąpią w Szczecinie

Eska Music Awards 2017: Ofenbach i Alma wystąpią w Szczecinie
E

REKLAMA
REKLAMA

Francuski duet Ofenbach oraz fińska wokalistka Alma to pierwsi ujawnieni zagraniczni artyści, którzy wystąpią 17 czerwca w Szczecinie podczas ESKA Music Awards 2017.

Oprócz nich na scenie pojawią się także polskie gwiazdy: Ania Dąbrowska, Sarsa, C-BooL, Mateusz Ziółko, Mandee, Gromee, Patryk Kumór.

Dorian Lo i Cesar de Rummel z zespołu Ofenbach zagrają swój przebój „Be Mine”, dzięki któremu podbili serca nie tylko rodaków z Francji, ale także i reszty świata.

REKLAMA

Natomiast fińska wokalistka Alma zaczaruje publiczność elektryzującym głosem, wykonując medley dwóch piosenek „Bonfire” i „Chasing Highs”. To jednak nie wszyscy zagraniczni artyści, który uświetnią swoimi występami ESKA Music Awards 2017. Już wkrótce podane zostaną kolejne nazwiska.

Rodzimą scenę muzyczną w tym roku zaprezentują ci wykonawcy, których piosenki królowały na szczytach list przebojów na przełomie 2016 i 2017 roku. Podczas Gali EMA zaśpiewają m.in. Ania Dąbrowska, Sarsa, Mateusz Ziółko, Patryk Kumór. Do wspólnej zabawy zaproszą także popularni didżeje: C-BooL, Gromee i Mandee. Pozostałych artystów, którzy pojawią się podczas Gali, poznamy już niebawem.

Jak co roku podczas wyjątkowego koncertu rozstrzygnięte zostanie, który z nominowanych w 6 kategoriach artystów otrzyma statuetkę ESKA Music Awards 2017. Uroczysta gala będzie transmitowana przez TVP1, a relację na żywo usłyszeć będzie można w Radiu ESKA. ESKA TV pokaże retransmisję z wydarzenia.

Sponsorem ESKA Music Awards Szczecin 2017 po raz piąty jest firma Zbyszko Company, producent Energy drinka Veroni Active Energy CLASSCic Power, oraz KIA Motors. Wydarzeniu patronuje Miasto Szczecin.

Alma Sofia Miettinen, występująca jako Alma, to 21-letnia wokalistka i autorka tekstów. Z pochodzenia Finka, rozpoznawana dzięki charakterystycznym, neonowo – zielonym włosom, bezkompromisowemu nastawieniu i głosowi, który mógłby burzyć ściany. Pierwszy solowy singiel zatytułowany „Karma” przyniósł jej międzynarodową rozpoznawalność, którą spotęgował przebój „Bonfire” z Felixem Jaehnem. Te dwa utwory sprawiły, że Alma stała się jedną z najbardziej intrygujących electro-popowych artystek tego roku. W październiku 2016 r. na rynku ukazała się EP-ka artystki zatytułowana „Dye My Hair”. W marcu 2017 r. wokalistka opublikowała nowy singiel „Chasing Highs”, zapowiadający jej debiutancki album.

Ofenbach tworzy duet didżejów i producentów z Francji – Dorian Lo i César de Rummel. Ich pierwszy singiel „Be Mine” szturmem podbił szczyty list przebojów. Tuż po premierze stał się hitem, osiągając status złotej płyty. Klip do utworu „Be Mine” zadebiutował na YouTube 26 stycznia i od tamtej pory został odtworzony aż 16 milionów razy. Tworzący zespół muzycy znają się od dzieciństwa, a muzykę klubową tworzą wspólnie od 10 lat. Od roku 2014 komponują przede wszystkim w stylistyce deep house. Piosenki Ofenbacha święcą triumfy w serwisach streamingowych, duet może się pochwalić także tym, że jedną z ich kompozycji zremiksował sam Bob Sinclair. Inne piosenki autorstwa francuskiego duetu: „Around The Fire” i „You Don’t Know Me” także zostały świetnie przyjęte przez fachowe media.

R E K L A M A » atrakcje na wesele

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA