Arena – już dziś w radio KRK premiera nowego nagrania oraz wywiad z Clivem Nolanem!

Spora gratka czeka dziś wieczorem wszystkich fanów brytyjskiego zespołu Arena. W audycji Mały Leksykon Wielkich Zespołów na antenie krakowskiego radia KRK 102,4 FM usłyszeć będzie można wywiad z liderem zespołu Clivem Nolanem i, co ważniejsze, przedpremierowo posłuchać utworu „The Demon Strikes” z najnowszej płyty zespołu „The Unquiet Sky”! Audycja rozpocznie się o godz. 21.00 i można ją słuchać także online na www.krk.fm. Polecamy!!!! Arena, jeden z najlepszych brytyjskich zespołów neo-progresywnych, zagra wkrótce w Polsce w ramach europejskiej trasy „20th Anniversary Tour – The Unquiet Sky”. Trasa promuje ich najnowszą, ósmą płytę „The Unquiet Sky”, której premiera zaplanowana jest na 23 marca. Polskie koncerty odbędą się w następujących miastach: 09.04.15 Katowice – Rialto, 10.04.15 Warszawa – Proxima, 11.04.15 Poznań – Blue Note.

Warto podkreślić, że występ w Katowicach będzie wydarzeniem szczególnym, ponieważ właśnie tu zespół zarejestruje swoje rocznicowe wydawnictwo DVD! W marcowym wydaniu miesięcznika Top Guitar, John Mitchell, gitarzysta zespołu mówi o tym, czego możemy spodziewać na koncertach: „Planujemy grać cztery piosenki z nowego albumu. To będzie trasa jubileuszowa na dwudziestolecie Areny, więc chcemy przedstawić na żywo set złożony ze wszystkiego, co mamy najlepsze. Kiedy wypuszczamy koncept album, zazwyczaj gramy go w całości, ale na tej trasie nie chcieliśmy tego robić właśnie ze względu na jej charakter”.

Podczas koncertów w Katowicach i Warszawie, Arenie towarzyszyć będzie holenderski zespół Knight Area. I podobnie jak w przypadku Areny, podczas katowickiego koncertu zarejestrowane będzie ich nowe wydawnictwo DVD! Knight Area prezentuje nowocześnie brzmiący, pełen przestrzeni i ciekawych melodii rock symfoniczny. Mistrzowskie wykonanie, idealnie skomponowane utwory, pełne zwrotów tempo – wszystko to sprawia, że płyt Holendrów słucha się z wielką przyjemnością. Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce i z pewnością ucieszy rzeszę fanów jakich mają nad Wisłą.

Źródło: metalmind.com.pl