Katarzyna Dąbrowska śpiewa piękne tango z Warsaw Tango Group

Katarzyna Dąbrowska śpiewa piękne tango z Warsaw Tango Group
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Katarzyna Dąbrowska nagrywa piękne tango Criatura de silencio! Zapowiedź autorskiej płyty Urszuli Borkowskiej pt. “Warszawskie Tango Elektryczne”.

Katarzyna Dąbrowska śpiewa piękne tango z Warsaw Tango Group

Katarzyna Dąbrowska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– W słowie “tango” i w samej muzyce zawiera się myśl o miłości oraz pasja. Tango to piękne dziedzictwo i filozofia wokół tej muzyki – mówi aktorka i wokalistka Katarzyna Dąbrowska na antenie Polskiego Radia.

W końcu Warszawa otrzymała to co wytańczyła milionami kroków. Nowoczesne podejście do tanga. “Warszawskie Tango Elektryczne” to wypadkowa miłości do tanga w jego najpiękniejszych tradycyjnych odsłonach i otwartości na nowoczesne gatunki muzyczne.

Na płycie znajdują się utwory o mocno tanecznym charakterze, w którym ujawnia się warszawski klimat. Całość dopełniają nastrojowe ballady w językach polskim i hiszpańskim.

Urszula Borkowska swobodnie czerpiąc z estetyki muzyki elektronicznej i popowej prezentuje współczesne podejście do muzyki tangowej, nadając jej niepowtarzalny, nowy wymiar. Warszawskich kamienic, zaułków ulic po obydwu stronach Wisły i zapisanych w ich przestrzeniach historii.

Autorka płyty, jedna z najbardziej liczących się postaci na polskim rynku muzyki tangowej, połączyła globalne i lokalne inspiracje z doświadczeniami zebranymi podczas prac nad poprzednimi płytami – Tangomania oraz wydaną przez Warner Music – Tango Va Banque – Tanga Filmowe z Anną Dereszowską jako solistką.

W rezultacie na polski rynek trafia polska odpowiedz na fusion tango. Młody, zdobywający coraz większą popularność gatunek łączący muzykę akustyczną z elektroniczną a tradycyjne tango z muzyką rozrywkową.

9 czerwca 2017 roku o godz. 19.00 odbędzie się koncert promujący nowy album Warsaw Group Tango w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Skład zespołu:
Katarzyna Dąbrowska – śpiew
Klaudiusz Baran – bandoneon
Urszula Borkowska – fortepian, instrumenty programowane
Marcin Świderski– saksofony, ewi
Marcin Słomiński – perkusja
Michał Przybyła – gitara basowa

R E K L A M A » atrakcje na wesele