Steven Wilson poprawia Marillion. Reedycja “Misplaced Childhood” latem

Steven Wilson poprawia Marillion. Reedycja
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Grupa Marillion szykuje wznowienie swego dzieła “Misplaced Childhood”. Ekskluzywna edycja zawierać będzie oczywiście rarytasy. Do jednego z nich przyłożył się Steven Wilson.

Steven Wilson, lider Porcupine Tree, przygotował nowy stereo remiks utworu “Lady Nina”. Nagrania można posłuchać poniżej. “Lady Nina” to numer ze strony B singla “Kayleigh”, który trafił później też na EP-kę “Brief Encounter”.

Kawałek trafi na wznowienie “Misplaced Childhood”, którego premierę zaplanowano na 21 lipca. Wydawnictwo ukaże się w formacie 4CD/Blu-ray oraz w boksie razem z 4 analogowymi krążkami. Dzieło zawierać będzie oryginalny materiał z 1985 roku na nowo zremasterowany do wersji 5.1 przez Wilsona a także zapis koncertu z Utrechtu z wykonaniem płyty w całości. Na Blu-ray trafią teledyski i godzinny dokument o albumie.

Szczegóły edycji deluxe można znaleźć pod tym adresem.

“Misplaced Childhood” to trzeci longplay progresywnej brytyjskiej grupy Marillion, na której czele stał wówczas Fish. Materiał rejestrowano w berlińskich Hansa Ton Studios. Z krążka pochodzi przebój “Kayleigh”, a także “Lavender” czy “Heart of Lothian”. Longplay, który miał premierę 17 czerwca 1985 roku, w Wielkiej Brytanii dotarł na szczyt UK charts i pokrył się platyną.

R E K L A M A » atrakcje na wesele