MUZOTAKTNEWSYGwiazdyPaul McCartney zamiast Keitha Richardsa w "Piratach z Karaibów"

Paul McCartney zamiast Keitha Richardsa w „Piratach z Karaibów”
P

REKLAMA
REKLAMA

Po premierze filmu „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” twórcy mogli w końcu ujawnić, jak doszło do zaangażowania Paula McCartneya do jednej z ról.

Były muzyk The Beatles dostał epizodyczną rolę w produkcji Disneya. Reżyserzy Joachim Rønning i Espen Sandberg przyznali, że chcieli godnego zastępcy dla Keitha Richardsa.

Gitarzysta The Rolling Stones, który już wcześniej portretował ojca Jacka Sparrowa (Johnny Depp), tym razem nie mógł wziąć udziału w zdjęciach.

REKLAMA

– Siedliśmy z Johnnym (Deppem) i zaczęliśmy myśleć, kto mógłby godnie zastąpić Keitha – mówi Rønning. – Chcieliśmy mieć kogoś, by potrzymać tradycję pokazania kogoś z rodziny Sparrowa. Zrobiliśmy bardzo krótką listę, na której szczycie znalazł się Sir Paul McCartney.

– Musieliśmy pomyśleć, jak się z nim skontaktować – kontynuuje Sandberg. – Johnny oczywiście miał jego numer telefonu. Nie wiem, do jekiego klubu należy, ale miał numer telefonu Sir Paula McCartneya i po prostu wysłał mu SMS. Sir Paul odpowiedział i tak wymieniali się wiadomościami przez jakiś czas, dopóki nie ustali, że to się uda.

Jak wygląda ucharakteryzowany na pirata McCartney, można sprawdzić poniżej.

W nadchodzącej, piątej już części złowrogi korsarz, kapitan Salazer (Javier Bardem), ucieka z mitycznego więzienia i planuje zgładzić wszystkich piratów na morzach. Aby mu przeszkodzić, Jack Sparrow (Johnny Depp) musi zdobyć Trójząb Posejdona.

Poza Jackiem Sparrowem (Johnny Depp) powracają Hector Barbossa (Geoffrey Rush), Will Turner (Orlando Bloom), Elizabeth Swann (Keira Knightley), Scrum (Stephen Graham) i Gibbs (Kevin McNally). Brenton Thwaites wciela się w Henry’ego Turnera, syna Willa.

Najnowsza odsłona przygód Sparrowa trafiła do naszych kin 26 maja.

Paul McCartney nagrał 16 solowych płyt, z których ostatnia to „New” z października 2013 roku. Artysta dwukrotnie został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame – w 1998 roku jako członek The Beatles i rok później jako solista. W czasie swojej kariery 21 razy nagradzany był statuetką Grammy.

R E K L A M A » atrakcje na wesele

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA