iron robin
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Metalowy zespół we wrześniu wraca z nowym albumem. Jak zdradził Bruce Dickinson, jeden z utworów będzie zadedykowany zmarłemu Robinowi Williamsowi.

Wokalista na temat nowej płyty rozmawiał z włoskim dziennikiem “Corielle Della Sera”. W pewnym momencie wypłynął temat Robina Williamsa w kontekście albumu “The Book of Souls”.

“Moją ulubioną piosenką jest ta, której nie napisałem. To ‘Tears of Clown’, która opowiada o Robinie Willamsie. Zastanawiam się, jak to możliwe, że człowiek tak smutny, zawsze wydawał się tak wesoły” – oznajmił Dickinson.

Piosenkę dla Robina Williamsa skomponował gitarzysta zespołu Adrian Smith, a tekst napisał basista i lider grupy Steve Harris.

Robin Williams, 63-letni gwiazdor Hollywood, znany z takich filmów, jak „Buntownik z wyboru”, „Good Morning, Vietnam”, „Stowarzyszenie umarłych poetów” został znaleziony 12 sierpnia 2014 r. w swym domu w północnej Kalifornii. Aktor popełnił samobójstwo przez powieszenie.

Williams nie krył, że walczy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Próbował też z pomocą specjalistów walczyć z depresją.

Nowa płyta Iron Maiden ukaże się 4 września, a zapowiada go utwór “Speed of Light”.

ZOBACZ TELEDYSK
IRON MAIDEN – SPEED OF LIGHT

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!