Ostatnie wydarzenie w ramach wakacyjnego cyklu bezpłatnych koncertów odbędzie się w pierwszy wrześniowy piątek. Zwieńczeniem organizowanego w Bielsku-Białej festiwalu będzie występ kultowych Elektrycznych Gitar. Finał zapowiada się przebojowo!

Impreza rozpocznie się 4 września na Placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA o godz. 20:00. Elektryczne Gitary to polski zespół rockowy utworzony w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza. Pierwszy album zatytułowany „Wielka radość” ukazał się już w 1991 roku. Głównym założeniem kapeli jest wykonywanie piosenki autorskiej w oprawie rockowej. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz. Logo grupy to „elektryczny kot”, rysunek plastyka Jarka Koziary. Zespół do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 mln płyt, a od początku kariery słynął ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Sam Jakub Sienkiewicz nigdy nie ukrywał, że nie traktuje stylistyki rockowej zbyt poważnie. W ubiegłym roku zespół obchodził jubileusz 25-lecia istnienia.

Doroczny cykl bezpłatnych koncertów na Letniej Scenie SFERY odbywa się już od 6 lat, zapewniając mieszkańcom i gościom Bielska-Białej dostęp do kultury i rozrywki. Za każdym razem organizatorem imprezy jest Galeria SFERA, a we wszystkich edycjach wydarzenia zagrało niemal 40 artystów – zarówno lokalnych, jak np. Akurat i Dzień Dobry, oraz gwiazd ogólnopolskiego formatu, m.in. Kasia Kowalska, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska. Na tegorocznej Letniej Scenie SFERY wystąpili m.in. Fisz Emade Tworzywo, Kapela ze Wsi Warszawa czy Tymon & The Transistors.

Galeria SFERA od wielu lat bierze udział w rozwoju inicjatyw kulturalnych i rozrywkowych w Bielsku-Białej. Działa tutaj muzyczny Klub Klimat, w którym co roku odbywa się Bielska Zadymka Jazzowa oraz Teatr Komedii Kuby Abrahamowicza. Na terenie obiektu organizowane są także różnorodne działania, m.in. Foto Art Festiwal. W 2010 roku przy współpracy z BWA w Galerii SFERA zorganizowano Targi Sztuki, a w roku 2013, m.in. przy współpracy z Teatrem Polskim, niecodzienny spektakl teatralny pt. „Sferia” na 6. poziomie parkingu wielopoziomowego. Letnią Scenę SFERY 2015 patronatem objęło Radio Bielsko i portal bielsko.biala.pl.

ZOBACZ TELEDYSK
ELEKTRYCZNE GITARY – DZIECI WYBIEGŁY

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!