MUZOTAKTNEWSYGwiazdyBob Dylan: Posłuchaj noblowskiego wykładu

Bob Dylan: Posłuchaj noblowskiego wykładu
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Bob Dylan w końcu dostarczył swój wykład dla Szwedzkiej Akademii Noblowskiej.

Przygotowanie wykładu było konieczne, jeśli artysta chciał odebrać związane z prestiżowym wyróżnieniem 8 milionów koron szwedzkich (około 900 tysięcy dolarów).

REKLAMA

Bob Dylan zobowiązał się wygłosić wykład, ale nie w tradycyjnej formie. Postanowił nagrać go w Ameryce i przesłać do Szwecji. W końcu się to stało. Trwający niespełna pół godziny wykład został już też udostępniony i można go posłuchać poniżej.

Przypomnijmy, że Bob Dylan został laureatem literackiego Nobla “za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni”. Ogłoszono to w październiku 2016 roku. 76-letni Amerykanin odebrał zaszczytne wyróżnienie – dyplom oraz medal – 1 kwietnia 2017 roku.

Materiały promocyjne partnera

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów “Blowin’ In The Wind”, “Like A Rolling Stone” czy protest songów “The Times They Are a-Changin”, “Hurricane”, a także przebojów “Lay Lady Lay”, “Knockin’ On Heaven’s Door” oraz “Rainy Day Women #12 & 35”. Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

Przeczytaj również: Ariana Grande z tłumem gwiazd dla Manchesteru. Łzy i wielkie emocje!

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA