Poznaj pełen skład Metal Hammer Festival 2017

Metal Hammer Festival
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Organizatorzy Metal Hammer Festival ujawnili ostatnich wykonawców, którzy uświetnią tegoroczną edycję imprezy. Do line-upu dołączyli Amalie Bruun, Arrm i Percival Schuttenbach.

Metal Hammer Festival odbędzie się 21 lipca w katowickim Spodku. Headlinerem jest jeden z najbardziej charyzmatycznych i kontrowersyjnych artystów sceny muzycznej – Marilyn Manson.

W spodku wystąpi również artysta, który jest autorem jednego z najbardziej prowokacyjnych i wizjonerskich debiutów tego roku, muzyk, którego twórczość nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych – Zeal & Ardor, a także legendarna grupa, która prawie 30 lat temu wyznaczyła w muzyce metalowej nową jakość – Paradise Lost.

Do tego zacnego grona dołączył również projekt, za którym stoi zjawiskowa Amalie Bruun – Myrkur. Skład festiwalu zamykają dwie polskie formacje: Percival Schuttenbach oraz Arrm.

Arm to instrumentalny projekt ludzi związanych m.in. z zespołami Thaw, Furia, 52um, Sun For Miles czy Mentor. Muzycznie Arrm ociera się o ścieżki dźwiękowe do filmów Davida Lyncha czy Jima Jarmuscha. Na koncie mają split ze Starą Rzeką oraz debiutancki krążek “Arrm”, który ukazał się w listopadzie zeszłego roku.

Percival Schuttenbach to jedna z najbardziej znanych polskich formacji folkmetalowych, grupa która na muzycznej scenie działa już od 1999 roku. W swojej twórczości zespół łączy elementy słowiańskiego folku z metalem, rockiem a nawet muzyką progresywną. Dyskografię formacji zamyka album “Strzyga”, który ukazał się w październiku zeszłego roku, a współproducentem tego krążka był Jacek Miłaszewski (m.in. Acid Drinkers). Grupa stworzyła też muzykę do gier “Wiedźmin 3: Dziki Gon i Gwint” oraz była współautorem muzyki do projektu “Równonoc” – spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem.

Najnowsza edycja Metal Hammer Festival odbędzie się już po raz ósmy, a dotychczas na festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak m.in. Tool, Korn czy Judas Priest.

Przeczytaj również: Przystanek Woodstock 2017: ISIS planuje atak terrorystyczny?

R E K L A M A » zespoły weselne