MUZOTAKTTeledyski"Legendy Polskie": Krzysztof Zalewski i Marcin Macuk przerabiają Turnaua

“Legendy Polskie”: Krzysztof Zalewski i Marcin Macuk przerabiają Turnaua
&

REKLAMA
REKLAMA

Do sieci trafiła nowa odsłona projektu “Legendy Polskie”. Tym razem nie jest to cały film, lecz teledysk.

Marcin Macuk i Krzysztof Zalewski zmierzyli się z przebojem “Cichosza”, który spopularyzował Grzegorz Turnau. Wideo do mocno odbiegającej od oryginału przeróbki nakręcił Tomek Suwalski.

REKLAMA

W klipie pojawiają się Tomasz Drabek, Michalina Olszańska, Karolina Gilon, Marcin Płodziszewski oraz Piotr Lipko. Teledysk ze sceną szalonej ucieczki w finale można obejrzeć poniżej.

Klip jest kolejną częścią uniwersum “Legendy Polskie”. Pod tym adresem można znaleźć więcej muzyki związanej z serią, nad którą czuwa Tomasz Bagiński.

Projekt Legendy Polskie (legendy.pl) realizowany we współpracy z Allegro, przedstawia na nowo znane, tradycyjne polskie historie w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego odbiorcy, żyjącego w świecie internetu i mediów społecznościowych.

Przedsięwzięcie od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Pierwsze odsłony – “Smok”,”Twardowsky” i “Twardowsky 2.0” – wyświetlono prawie 10 milionów razy. W listopadzie 2016 roku premierę miał odcinek “Operacji Bazyliszek” a miesiąc później “Jaga”.

Krzysztof Zalewski wygrał “Idola” w 2003, zaraz potem wydał płytę “Pistolet” i… zniknął. Po wieloletniej przerwie wrócił z albumem “Zelig” w listopadzie 2013 roku. Współtworzył przebój “Armaty” projektu Męskie Granie Orkiestra. Zadebiutował też jako aktor na planie filmu “Historia Roja”, gdzie zagrał tytułową rolę Mieczysława “Roja” Dziemieszkiewicza. Jego ostatni album “Złoto”, miał premierę w listopadzie 2016 roku. 15 czerwca Krzysztof Zalewski wystąpi przed Linkin Park i Machine Gun Kelly w ramach Impact Festivalu.

Marcin Macuk to polski producent muzyczny znany ze współpracy z Hey czy Brodką. Skomponował ścieżki dźwiękowe do filmów Marcina Wrony – “Moja krew” (2009) i “Chrzest” (2010).

Tomasz Bagiński obecnie pracuje nad “Wiedźminem” dla Netfliksa.

Przeczytaj również: Ariana Grande z tłumem gwiazd dla Manchesteru. Łzy i wielkie emocje!

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA