Katarzyna Dąbrowska | Warsaw Tango Group – Warszawskie Tango Elektryczne

Katarzyna Dąbrowska | Warsaw Tango Group - Warszawskie Tango Elektryczne

Katarzyna Dąbrowska i Warsaw Tango Group prezentują nowy album. W końcu Warszawa otrzymała to co wytańczyła milionami kroków. Nowoczesne podejście do tanga. “Warszawskie Tango Elektryczne” to wypadkowa miłości do tanga w jego najpiękniejszych tradycyjnych odsłonach i otwartości na nowoczesne gatunki muzyczne.

Warsaw Tango Group
Warsaw Tango Group / fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Na płycie znajdują się utwory o mocno tanecznym charakterze, w którym ujawnia się warszawski klimat. Całość dopełniają nastrojowe ballady w językach polskim i hiszpańskim.

Urszula Borkowska swobodnie czerpiąc z estetyki muzyki elektronicznej i popowej prezentuje współczesne podejście do muzyki tangowej, nadając jej niepowtarzalny, nowy wymiar. Warszawskich kamienic, zaułków ulic po obydwu stronach Wisły i zapisanych w ich przestrzeniach historii.

Urszula Borkowska, autorka płyty, jedna z najbardziej liczących się postaci na polskim rynku muzyki tangowej, połączyła globalne i lokalne inspiracje z doświadczeniami zebranymi podczas prac nad poprzednimi płytami – Tangomania oraz wydaną przez Warner Music – Tango Va Banque – Tanga Filmowe z Anną Dereszowską jako solistką.

W rezultacie na polski rynek trafia polska odpowiedz na fusion tango. Młody, zdobywający coraz większą popularność gatunek łączący muzykę akustyczną z elektroniczną a tradycyjne tango z muzyką rozrywkową.

Do tego projektu Urszula Borkowska zaprosiła obdarzoną niezwykłym głosem aktorkę i wokalistkę Katarzynę Dąbrowską. Ta znakomita aktorka jest okrzyknięta osobowością sceniczną. Jej głos i interpretacje porywają, chwytają za serce i na długo zapadają w pamięć.

Katarzyna Dąbrowska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Dąbrowska śpiewa piękne tango z Warsaw Tango Group
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, gdzie można Ją oglądać m.in. w Hamlecie W. Szekspira.

Szerokiej publiczności jest znana z seriali „Belfer”, „Na dobre i na złe” oraz „Czas honoru” a także z kilku hitów kinowych jak film „Niewinne” nagradzany na wielu festiwalach filmowych także zagranicą czy najnowsza produkcja kinowa „Po prostu przyjaźń”.

– W słowie „tango” i w samej muzyce zawiera się myśl o miłości oraz pasja. Tango to piękne dziedzictwo i filozofia wokół tej muzyki – mówi aktorka i wokalistka Katarzyna Dąbrowska na antenie Polskiego Radia.

W skład zespołu wchodzą znakomici warszawscy muzycy:
Klaudiusz Baran – bandoneon
Urszula Borkowska – fortepian, instrumenty programowane
Marcin Świderski – saksofony, ewi
Marcin Słomiński – perkusja
Michał Przybyła – gitara basowa


Przeczytaj również: Paweł Łukaszewski – MOTETS

Oto tracklista albumu Warszawskie Tango Elektryczne:

1. Warszawskie Tango
2. Madrugada
3. Bailando por la tarde
4. Caminando por la noche
5. Tango Kim
6. From Kepler with Love
7. Tango Desperado-Zastawiam sieć na Ciebie w sieci
8. Nostalgias
9. Tango Kryminalne
10. Criatura de silencio
11. Na Czerniakowskiej

Wydawca: Polskie Radio S. A., Agencja Muzyczna
Data premiery: 09.06.2017

POSŁUCHAJ SINGLA
WARSAW TANGO GROUP I KATARZYNA DĄBROWSKA – WARSZAWSKIE TANGO

POSŁUCHAJ SINGLA
WARSAW TANGO GROUP – BAILANDO

R E K L A M A » zespoły weselne