Algiers zapraszają do “Cleveland”

Algiers
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Amerykańska grupa Algiers, która łączy eksperymentalny rock z wpływami post-punku i muzyki gospel, zaprezentowała nowy utwór z nadchodzącej płyty “The Underside Of Power”.

Ekipa z Atlanty (Algiers) podzieliła się z fanami kawałkiem “Cleveland”.

Hałaśliwy numer przeradza się w demonstrację z nazwiskami ofiar instytucjonalnie usankcjonowanej przemocy rasowej, jak Sandra Bland czy Tamir Rice. Pełnego emocji nagrania można posłuchać poniżej.

Album “The Underside Of Power” był w dużej mierze nagrywany w Bristolu, zaś za jego produkcję odpowiedzialni byli Adrian Utley (Portishead) i Ali Chant, a całość zmiksował Randall Dunn (Sunn O)))).

W efekcie powstało dzieło, łączące południowy rap z północnym soulem i muzyką gospel oraz tak odległymi gatunkami jak IDM, industrial, grime i italo. Premiera płyty już 23 czerwca.

“The Underside Of Power” jest następcą debiutu z 2015 roku. W 2016 roku Algiers wystąpili w Polsce na Kraków Live Festival.

Brzmienie Algiers często określane jest jako “dystopijny soul” ze względu na mroczny i posępny nastrój, wokale inspirowane afrofolkiem i nieregularne muzyczne tekstury. Franklin James Fisher, Ryan Mahan, Lee Tesche i Matt Tong pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, lecz zespół założyli w Londynie w 2007 roku.

Ich nazwa symbolizuje miejsce konfliktu naznaczone przemocą, rasizmem, oporem i religią – są to kwestie, które często poruszają w swojej twórczości.


Przeczytaj również: Nowy album Toro Y Moi i nowy singiel „Girl Like You”

POSŁUCHAJ SINGLA
ALGIERS – CLEVELAND

R E K L A M A » zespoły weselne