MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyTVP1 pokaże koncert tria Il Volo z Placido Domingo!

TVP1 pokaże koncert tria Il Volo z Placido Domingo!
T

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Na półtora tygodnia przed pierwszym polskim występem Il Volo, telewizyjna jedynka wyemituje koncert tria z udziałem Placido Domingo. Cała czwórka spotkała się przed rokiem podczas koncertu we Florencji. To wydarzenie okazało się wielkim sukcesem i dało początek światowej trasy trio, w ramach której już 26 czerwca Il Volo przyjedzie również do Warszawy.

Koncert Il Volo we Florencji na Piazza Santa Croce odbył się 1 lipca 2016 roku. Nawiązywał do słynnego rzymskiego występu niezapomnianych Trzech Tenorów w Termach Karakalli w przeddzień Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej we Włoszech w 1990 r. Wówczas to Luciano Pavarotti, Placido Domingo i Jose Carreras, mając na swym koncie wielkie sukcesy solowe, postanowili połączyć siły i po raz pierwszy wystąpić wspólnie.

REKLAMA

Ten pamiętny koncert okazał się spektakularnym wydarzeniem. Występ na żywo obejrzało 6 tysięcy widzów, ale bezpośrednia relacja telewizyjna zgromadziła przez telewizorami 800-milionową publiczność.

Od tego momentu plenerowe występy śpiewaków operowych stały się faktem, a sami Trzej Tenorzy – rozpoznawalni nie tylko w kręgach fanów muzyki klasycznej. Sukces powtórzono jeszcze trzykrotnie, kiedy Pavarotti, Domingo i Carreras wystąpili podczas kolejnych finałów piłkarskich mistrzostw świata.

Materiały promocyjne partnera

Po 26 latach od rzymskiego eventu, we Florencji odbył się koncert tria Il Volo. Zespół tworzą dwudziestokilkuletni śpiewacy: dwaj tenorzy Piero Barone i Ignazio Borchetto oraz baryton Gianluca Ginoble. Włosi postanowili oddać hołd swoim wielkim mistrzom i temu wydarzeniu, śpiewając najbardziej znane pieśni neapolitańskie i arie operowe – wszystkie oryginalnie wykonywane wcześniej przez Trzech Tenorów. Gościem specjalnym florenckiego koncertu był Placido Domingo, który nie ukrywa swojego podziwu dla Il Volo.

– Naprawdę uwielbiam tych chłopaków. Na całym świecie wykonują wspaniały repertuar – niektóre z tych utworów śpiewali moi koledzy i ja sam na własnych koncertach – mówił przed występem Plácido Domingo podekscytowany wspólnym projektem.

Całej czwórce śpiewaków towarzyszyła orkiestra Teatro Massimo de Palermo pod dyrekcją Maestro Marcello Roty. Koncert został w całości zarejestrowany i wydany na płytach pod nazwą „Notte Magica: A Tribute To Three Tenors”.

Koncert we Florencji okazał się wielkim wydarzeniem, na żywo obejrzał go komplet publiczności i dał początek światowej trasy trio, w ramach której, już 26 czerwca Il Volo przyjedzie również do Warszawy.

– Koncert Placido Domingo z zespołem Teatru Muzycznego w Poznaniu z okazji kanonizacji Jana Pawła II zostanie na zawsze w mojej pamięci, podobnie jak niezapomniany koncert trzech tenorów z Term Karakalli. Dziś Domingo promuje młodziutkich włoskich tenorów, upatrując w nich swoich następców.

Warto zobaczyć ten koncert w TVP, jak i przyjść 26 czerwca na warszawski Torwar. Do zobaczenia! – zachęca Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.


Przeczytaj również: Najlepiej zarabiający celebryci 2017. Beyonce spadła z pierwszego miejsca!

Po florenckich koncercie Il Volo ruszyło w tournée, wypełniając po brzegi wszystkie areny i hale koncertowe.

– Być może poprzez śpiew Il Volo, młodzi słuchacze zdecydują się, by zapoznać się z tym, jak robili to Pavarotti, Carreras i Domingo. Ich ostatnia pyta jest związana z Domingo, który z nimi śpiewa i także dyryguje orkiestrą.

Il Volo mają przed sobą jeszcze wiele lat na scenie i z pewnością będą jeszcze rozszerzać swój repertuar i zjednywać do muzyki quasi operowej, quasi musicalowej nowych słuchaczy, którzy wcześniej w przybytkach wielkiej sztuki nie gościli – mówi Ryszard Gloger, dziennikarz muzyczny Radia Merkury.

W oczekiwaniu na polski koncert warto zobaczyć występ Il Volo sprzed roku w którym zaśpiewali z Placido Domingo. Emisję zaplanowano w dwóch odcinkach: 15 i 16 czerwca, tuż po Teleexpressie w TVP1.

Z kolei warszawski występ Il Volo odbędzie się już całkiem niedługo, 26 czerwca w hali Torwar. Triu towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W sprzedaży pozostało niewiele biletów. Można je kupić za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.

Tekst piosenki
Il Volo – Si Me Falta Tu Mirada

En la casa todo espera
que regreses y no llegas
Llamo y no escuchas
Nadie me escucha
El café me sabe a pena
Es tu ausencia que envenena
Cae la lluvia
Llora la lluvia
Me dejaste en la mitad del
camino a la felicidad
Y hoy…
Tengo en pausa el corazón
Abrazando nada,
aferrado a nada
Tengo ciega la ilusión
Ya no hay mañana
No lo veo si me falta tu mirada
Juntos fumos pluma y viento
No perdimos ni un momento
Tu sonreías
Yo te creía
Pero en menos de un segundo
Se cayó al vacío el mundo
Tú me decías
que te marcharías
Me dejaste en la mitad del camino a la felicidad
Y hoy…
Tengo en pausa el corazón
Abrazando nada
Aferrado a nada
Tengo ciega la ilusión
Ya no hay mañana
No lo veo si me falta tu mirada
Tengo en pausa el corazón
Abrazando nada
Aferrado a nada
Tengo ciega la ilusión
Ya no hay mañana
No lo veo si me falta tu mirada

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA