MUZOTAKTPolecamySarsa prezentuje nowy teledysk do piosenki "Volta". Będzie HIT?

Sarsa prezentuje nowy teledysk do piosenki „Volta”. Będzie HIT?
S

REKLAMA
REKLAMA

Jest autorką jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat, płyty „Zapomnij mi”, która pokryła się platyną. Z niej pochodzą wspaniałe single „Naucz mnie” (diamentowa płyta), „Indiana” (złota płyta) i „Zapomnij mi” (platynowa płyta). Wyjątkowa osobowość, pasjonatka muzyki, Sarsa, przedstawia swój najnowszy singiel z drugiego albumu – „Pióropusze”!

Sarsa prezentuje drugi singiel pt. „Volta”, który promuje najnowszy album artystki „Pióropusze”. Do piosenki powstał teledysk, który możecie zobaczyć poniżej.

Utwór „Volta” promuje także film Juliusza Machulskiego o tym samym tytule. Najnowsza komedia reżysera będzie miała premierę 7 lipca.

REKLAMA

Na ekranie pojawi się prawdziwa plejada gwiazd: Olga Bołądź, Aleksandra Domańska i Katarzyna Herman, którym partnerować będą Andrzej Zieliński, Jacek Braciak, Michał Żurawski i Tomasz Kot, oraz oczywiście niezastąpieni Cezary Pazura i Robert Więckiewicz.

Utwór „Volta” pochodzi z najnowszego albumu Sarsy „Pióropusze”, który trafił na półki sklepowe 26 maja. Skąd tytuł? Artystce podczas miesięcy, które spędziła na pracy nad nowymi piosenkami, towarzyszyły przeróżne emocje, które porównała do wielu kolorów, jakie znajdują się na pióropuszu.

„Każdy człowiek ma w sobie paletę barw, emocji, reakcji, wrażeń. W efekcie każdy utwór, jak pióro z pióropusza, ma swój kolor, swoje znaczenie, porusza inne struny wrażliwości człowieka” – tłumaczy Sarsa.

Co ciekawe, są na płycie piosenki, które artystka napisała nawet siedem lat temu! Chociaż większość stanowią kompozycje, które Sarsa napisała w ostatnich miesiącach. Wszystkie łączy jedno – są to utwory bardzo osobiste, oparte o własne doświadczenia artystki.

Nad jej brzmieniem Sarsa pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym swoje utwory nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigalem. W kompozycji Sarsa łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur. „Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi.

Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Tak by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych” – tłumaczy Sarsa.

Piosenkę „Bronię się” zilustrował teledysk. Do jego realizacji Sarsa zaprosiła reżysera Marcina Starzeckiego. Do tej pory obrazek obejrzano blisko 5 mln razy! Sarsa to ceniona polska songwriterka i autorka tekstów.

Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Jej teledyski obejrzano ponad 70 milionów razy!

Sarsa ma za sobą współpracę z projektami Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic. Eksperymentowała z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Wokal Sarsy porównuje się do Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sii, CocoRosie. Artystka brała udział w talent shows „X factor”, „Must Be The Music” i „The Voice Of Poland”. Sarsa zawsze była ekscentryczna i trudna do sklasyfikowania.

Sarsa zadebiutowała w 2015 roku utworem „Naucz mnie”. Piosenka wspięła się na szczyty list przebojów. Teledysk do utworu obejrzano ponad 49 milionów razy. Singel zyskał status diamentowej płyty. Wyróżniono go też jako Cyfrową Piosenkę Roku oraz Radiowy Przebój Roku. Przez sześć tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście najchętniej odtwarzanych kompozycji w polskich stacjach radiowych.

Debiutancki „Zapomnij mi” z 2015 roku zadebiutował na drugim miejscu listy Olis. Zyskał status platynowej płyty. Sarsa zdobyła też SuperJedynkę w kategorii „SuperArtysta w sieci” podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


Przeczytaj również: Katy Perry ocenia kochanków! Który był najlepszy w łóżku?

Sarsa - Pióropusze

Oto tracklista – Sarsa „Pióropusze”:

1. Bronię się
2. Volta
3. Motyle i ćmy
4. Ty niebo
5. Ucieka
6. Rah Bronx
7. Nie tańcz
8. Pióropusze
9. Oh Say
10. Hey You
11. Egoizm
12. Furia Outro

ZOBACZ TELEDYSK
SARSA – VOLTA

Tekst piosenki
Sarsa – Volta

Do góry dniem
Wszytko zmieniło sens
Korony dwie
Jedna głowa chce mieć
Volta zamieni zasady gry
Zatracam się w tej iluzji
Idę w umiarkowanym tempie
Nic nie ma dalej
Kończy się wyobraźnia
Szukaj mnie, szukaj
Za krótka w moich żyłach
Nostalgia się nazywa
Po drugiej stronie lustra
Szukaj ty mnie, szukaj, szukaj
Sekundy gonią czas
Ostatni raz unoszę się
A tracę znowu grawitacje
Nad Ziemia ja unoszę się
A tracę znowu grawitacje
tracę grawitacje
zdradza mnie każdy niezdarny ruch
w głowie zbyt wiele czarnych mam dziur
zostaje tu i nie ciągnie mnie w dół
powodów sto, by nie wracać już
Idę w umiarkowanym tempie
Nic nie ma dalej
Kończy się wyobraźnia
Szukaj mnie, szukaj
Za krótka w moich żyłach
Nostalgia się nazywa
Po drugiej stronie lustra
Szukaj ty mnie, szukaj, szukaj
Sekundy gonią czas
Ostatni raz unoszę się
A tracę znowu grawitacje
Nad Ziemia ja unoszę się
A tracę znowu grawitacje
tracę grawitacje

R E K L A M A » zespoły weselne

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA