Andrzej Piaseczny zaprosił go do swojej drużyny. Dziś zajmuje jego dawne miejsce!

Mafia / Filip Rychcik
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Kilka miesięcy temu stało się jasne, że nowym wokalistą grupy Mafia, której najpopularniejszym frontmanem był Andrzej Piaseczny, został Filip Rychcik.

Co ciekawe, Filip Rychcik dał okazję poznać się szerszej publiczności za sprawą udziału w programie “The Voice of Poland”, w którym jego mentorem był właśnie Piasek!

O tym, jak Filip Rychcik radzi sobie na scenie w dawnym repertuarze Mafii oraz w nowych utworach formacji fani będą mogli się przekonać już 7 października w Klubie Stodoła.

Mafia to zespół, który ma na swoim koncie pół miliona sprzedanych płyt i 1200 zagranych koncertów, a także najważniejsze nagrody muzyczne. Do 1998 roku wokalistą Mafii był Andrzej „Piasek” Piaseczny, który w szczytowym okresie popularności rozstał się z zespołem i rozpoczął karierę solową.

Popularna formacja, znana z takich utworów jak „ Imię Deszczu ” czy „ W Świetle Dnia ”, w tym roku świętuje swoje 25-lecie. Co ciekawe, kielecka grupa jest tylko rok młodsza od swojego nowego frontmana!

Jak Filip Rychcik radzi sobie z presją bycia porównywanym z Piaskiem?

– Byłem świadom tego, ze pewnie będę porównywanym. Nie da się uniknąć takich sytuacji. Większość porównań to jednak pozytywy, wiec bardzo się cieszę! Wiadomo, że nigdy nie będę Piaskiem i bardzo dobrze, bo jeden już jest. Po co nam drugi? Zostaję cały czas Rychcikiem. Jest to nowy etap dla całego zespołu, wiec i hity śpiewane przez Andrzeja pokazuje z mojego punktu widzenia, tak, jakby były napisane dla mnie – przyznaje Filip.


Przeczytaj również: ESKA Music Awards Szczecin 2017 – Znamy laureatów! Kto wygrał?

R E K L A M A » zespoły weselne

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...