MUZOTAKTNEWSYGwiazdyJAY-Z zamiast Jay Z! Czemu raper zmienił pseudonim?

JAY-Z zamiast Jay Z! Czemu raper zmienił pseudonim?
J

REKLAMA
REKLAMA

Shawn Carter, mąż Beyoncé, ponownie zmienił swój pseudonim artystyczny. Jay Z znów jest Jayem-Z. Myślnik wrócił do pisowni.

Myślnik zniknął z przy okazji wydania przez rapera albumu „Magna Carta Holy Grail”, który ukazał się w 2013 roku. Teraz muzyk wrócił do dawnej pisowni i znów należy pisać Jay-Z. Co więcej, artysta życzy sobie, by pisać całą ksywkę kapitalikami, czyli JAY-Z.

JAY-Z wyda nową płytę „4:44” 30 czerwca. Pierwszym singlem ma być „Adnis”.

REKLAMA

Przypomnijmy – kilka tygodni temu na Tidalu, kilku internetowych stronach oraz ulicach Nowego Jorku pojawiły się tajemnicze reklamy, które mogą zapowiadać nowy album Jaya Z.

Na grafikach widnieje jedynie „4:44”. Niektórzy twierdzą, że to zapowiedź nowej płyty rapera. Inni są zdania, że to swoisty hołd Jaya Z dla jego żony, Beyoncé, para bowiem ma słabość do cyfry 4. Fotki z „4:44” można obejrzeć poniżej.

Gwiazdor na razie nie odniósł się do tych spekulacji. Pewne jest jednak, że wraca do muzyki. Niedawno podpisał bowiem z Live Nation kontrakt na serię koncertów. Umowa opiewa na 200 milionów dolarów.

JAY-Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów. Trzy albumy nowojorczyka – „Reasonable Doubt” (1996), „The Blueprint” (2001) i „The Black Album” (2003) – uważane są za kluczowe dla gatunku.

Magazyn „Rolling Stone” zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów. Ostatnio Amerykanin pojawił się w numerze „Biking” Franka Oceana, „Shining” – z Beyoncé – DJ-a Khaleda i „I Got the Keys” z Future’em. Zajęty jest też produkcją filmów i dokumentów.


Przeczytaj również: One Direction wrócą z charytatywnym singlem

R E K L A M A » zespoły weselne

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA