MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleFestiwal Opole 2017 odbędzie się we wrześniu! Kto wystąpi?

Festiwal Opole 2017 odbędzie się we wrześniu! Kto wystąpi?
F

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Festiwal Opole 2017. Miasto porozumiało się z TVP. Festiwal odbędzie się we wrześniu!

Festiwal Opole 2017 odbędzie się jesienią br. – we wrześniu. Kto wystąpi? Tego jeszcze nie wiadomo.

REKLAMA

Komunikat TVP w sprawie 54. KFPP w Opolu!

“Telewizja Polska i Miasto Opole, mając na względzie wieloletnią dobrą współpracę przy organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także żywiąc nadzieję na kontynuację tej współpracy w przyszłości, ogłaszają, iż zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie.

Materiały promocyjne partnera

W związku z tym ustalono, że Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu.

Telewizja Polska deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu.”

Informację na swoim profilu potwierdza też prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Zamieszanie wokół festiwalu Opole 2017

Niepokojące sygnały na temat festiwalu Opole 2017 zaczęły się pojawiać w kwietniu br. Najpierw pojawiły się spekulacje, że na 54. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki odbędzie się koncert muzyki disco polo. Ostatecznie okazało się, że TVP planowała koncert muzyki tanecznej, w którym udział miał wziąć m.in. Zenon Martyniuk czy grupa Akcent.

Koncert planowano na sobotę 10 czerwca, a bilety na wydarzenie rozprowadzał NSZZ “Solidarność”, który miał zwieźć na to wydarzenie do Opola działaczy z całej Polski.

Jednak tym, co sprawiło, że festiwal Opole 2017 nie doszedł do skutku w terminie czerwcowym, była masowa rezygnacja artystów z udziału w imprezie.

Zaczęło się od Kayah, której występowi na koncercie z okazji jubileuszu 50-lecia kariery scenicznej Maryli Rodowicz mocno niechętny miał być prezes Kurski.

“Szanowni Państwo,
informuję, że Miasto Opole TVP wypowiada umowę dotycząca organizacji 54. Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Powodem tej sytuacji jest niewywiązywanie się Telewizji z zapisów umowy.
Niemożność zrealizowania niniejszej umowy wynika chociażby z faktu, że z udziału w 54.KFPP wycofała się Maryla Rodowicz, a do zorganizowania jej Złotego Jubileuszu w umowie zobowiązuje się Telewizja. Publiczne wycofanie się wielu artystów z udziału w festiwalowych koncertach obniżyłoby znacząco rangę Festiwalu.
Podtrzymuje jednocześnie chęć współpracy z TVP przy przygotowaniach do 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w nowym terminie i na nowych (wcześniej proponowanych) zasadach.” – Arkadiusz Wiśniewski.

Wszyscy z racji jej zaangażowania w działalność Komitetu Obrony Demokracji i walki o prawa kobiet. Co prawda TVP dementowała, jakoby w stacji miała istnieć jakaś “czarna lista” artystów, ale Kayah ostatecznie zrezygnowała z festiwalu w Opolu, podkreślając, że robi to dla wszystkich tych, którzy byli i są na cenzurowanym.

Zbiegło się to w czasie z usunięciem przez TVP zespołu Dr Misio z koncertu Premier. Powód? Kapela Arkadiusza Jakubika w teledysku do utworu “Pismo” występuje w sutannach, a całość sugeruje, iż kler jest łasy na pieniądze.


Przeczytaj również: Arek Jakubik zmartwychwstaje z Dr Misio (nowa płyta „Zmartwychwstaniemy”)

Dużą zagadką jest jednak kto wystąpi we wrześniu na festiwalu w Opolu?! Rzesza artystów zrezygnowała i publikowała na portalach społecznościowych swój protest wobec tak dużego krajowego festiwalu. Czy artyści jednak zmienią zdanie i ze chcą wziąć udział w 54. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki?

Szczegóły wkrótce!

 

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA