Bartek Grzanek debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band.

W 2000 roku odniósł pierwsze sukcesy z zespołem Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym Rawa Blues Festival 2001). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki 2003, za pytę “Testosterone” (2003 Universal Music Polska). Ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo (2003), Dave’a Gahan’a (2003) i Budgie (2008). Grał na gitarze w zespole Rezerwat. Od 2011 roku jest gitarzystą w zespole Rafała Brzozowskiego. W 2011 r. Bartek Grzanek uczestniczył w konkursie wokalnym TVP “The Voice of Poland”, w drużynie Andrzeja Piasecznego

Solowa płyta Bartka Grzanka. pt. “Duch” ukaże się 16 października 2015 r. Pierwszym singlem promującym płytę była piosenka “Ikar”.

Pomysł na klip powstał podczas porządkowania materiałów archiwalnych z sesji nagraniowej do płyty “Duch”. Sama piosenka powstała jako jedna z ostatnich, napisana gdzieś w trasie, po koncercie, w pokoju hotelowym. Obraz przedstawia Bartka oraz jego przyjaciół z zespołu podczas pracy studyjnej. Film stał się przez to swoistą pamiątką po tragicznie zmarłym perkusiście – Krzysztofie Szewczyku, który brał udział w nagraniu płyty. Autorem zdjęć i twórcą klipu jest Jacek Łukasiewicz.

 

ZOBACZ TELEDYSK
BARTEK GRZANEK – SZUKANIE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!