Carlos Santana i Cindy Blackman-Santana połączyli siły z The Isley Brothers!

Carlos Santana i Cindy Blackman-Santana połączyli siły z The Isley Brothers!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Carlos Santana oraz Cindy Blackman – Santana połączyli siły z The Isley Brothers (Ronaldem i Erniem), a efektem ich współpracy jest „Power of Peace”, nowy, eklektyczny album celebrujący ponadczasowe dźwięki muzyki funk, soul, blues, rock, jazz i pop.

Album „Power of Peace” (Carlos Santana, Cindy Blackman-Santana z The Isley Brothers) ukaże się w Polsce 4 sierpnia w należącej do Sony Music wytwórni Legacy Recordings i dostępny będzie dostępny będzie na CD, winylu oraz w serwisach cyfrowych.

Nagrany w zeszłym roku „Power of Peace” jest spełnieniem marzeń, muzyczną kolaboracją łączącą małżeństwo Santana z rodziną Isleys w ich niezwykłej podróży poprzez ponadczasowe klasyki soul, funk, blues, rock, jazz czy pop, które nadal są dla nich źródłem inspiracji.

„Odczuwam głębokie uznanie i wdzięczność. Pojawił się duch twórczy, który zapukał i zaprezentował się jako złota okazja do zrobienia czegoś z i dla wyjątkowego muzyka, którego osobiście uważam za najlepszego na świecie.

Utwory Ronnie Isley przez lata obecne były na antenie rozgłośni radiowych na całym świecie, szczególnie od 1962 r. i jego „Twist and Shout”, przeboju, którym zespół The Beatles podbił Amerykę.

Jest ikoną muzyczną z najwyżej półki, niczym Michael Jackson, John Lennon czy Bob Marley. Cindy i ja jesteśmy szczęśliwi, że możemy podarować Panu Ronnie Isley ten prezent” – tak o udziale w projekcie mówi Carlos Santana.

Z kolei Ronald Isley stwierdza: „To była absolutna przyjemność pracować nad tym albumem z Carlosem! Mam nadzieję, że płyta niesie ducha nadziei, miłości i pokoju dla świata, którego przyniosła mi, mojemu bratu i Carlosowi!”

Za produkcję i aranżacje albumu „Power of Peace” odpowiada Santana, który zagrał także na perkusji i gitarze, natomiast główny wokal to zasługa legendarnego Ronalda Isley’a.


Przeczytaj również: One Direction wrócą z charytatywnym singlem

Na płycie znalazły się covery utworów, z którymi słuchaczy zaznajomili m.in.: The Chambers Brothers („Are You Ready People”, „Love, Peace, Happiness”), Swamp Dogg („Total Destruction to Your Mind”), Stevie Wonder („Higher Ground”), Billie Holiday („God Bless the Child”), Eddie Kendricks („Body Talk”), Curtis Mayfield („Gypsy Woman”), Muddy Waters/Willie Dixon („I Just Want to Make Love to You”), Dionne Warwick/Jackie DeShannon („What the World Needs Now is Love Sweet Love”), Marvin Gaye („Mercy Mercy Me – The Ecology”), Leon Thomas („Let the Rain Fall on Me”), a także Sy Miller and Jill Jackson („Let There Be Peace on Earth”).

Na „Power of Peace” znalazł się również premierowy utwór „I Remember”, napisany i zaśpiewany przez Cindy Blackman – Santana.

Tracklista albumu Carlos Santana, Cindy Blackman-Santana z The Isley Brothers:

1. Are You Ready People
2. Total Destruction To Your Mind
3. Higher Ground
4. God Bless The Child
5. I Remember
6. Body Talk
7. Gypsy Woman
8. I Just Want To Make Love To You
9. Love, Peace, Happiness
10. What The World Needs Now is Love Sweet love
11. Mercy Mercy Me (The Ecology)
12. Let The Rain Fall On Me
13. Let There Be Peace On Earth

POSŁUCHAJ SINGLA
THE ISLEY BROTHERS, SANTANA – TOTAL DESTRUCTION TO YOUR MIND

R E K L A M A » zespoły weselne