Algiers przedstawiają singiel “Walk Like a Panther”

Algiers
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Poznaliśmy kolejny utwór z nadchodzącego albumu Algiers zatytułowanego “The Underside of Power”.

Po nagraniu tytułowym i “Cleveland”, kapela z Atlanty (Algiers) podzieliła się jeszcze jednym gospelowo-pynkowym utworem “Walk Like a Panther” oraz jego remiksem, który przygotowała nowojorska rockowa ekipa Uniform. Obydwa kawałki dostępne są w serwisie Spotify.

Album “The Underside Of Power” był w dużej mierze nagrywany w Bristolu, zaś za jego produkcję odpowiedzialni byli Adrian Utley (Portishead) i Ali Chant, a całość zmiksował Randall Dunn (Sunn O)))).

W efekcie powstało dzieło, łączące południowy rap z północnym soulem i muzyką gospel oraz tak odległymi gatunkami jak IDM, industrial, grime i italo.

Premiera nowej płyty Algiers odbędzie się już 23 czerwca.

“The Underside Of Power” jest następcą debiutu z 2015 roku. W 2016 roku Algiers wystąpili w Polsce na Kraków Live Festival.


Przeczytaj również: Chris Cornell w ostatnim, antywojennym teledysku „The Promise”

Brzmienie Algiers często określane jest jako “dystopijny soul” ze względu na mroczny i posępny nastrój, wokale inspirowane afrofolkiem i nieregularne muzyczne tekstury. Franklin James Fisher, Ryan Mahan, Lee Tesche i Matt Tong pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, lecz zespół założyli w Londynie w 2007 roku. Ich nazwa symbolizuje miejsce konfliktu naznaczone przemocą, rasizmem, oporem i religią – są to kwestie, które często poruszają w swojej twórczości.

POSŁUCHAJ SINGLA
ALGIERS – WALK LIKE A PANTHER

R E K L A M A » zespoły weselne